وزیر بهداشت خبر داد:

بهره‌برداری بیمارستان سراوان تا پایان دولت یازدهم

۱۳۹۵/۰۹/۱۹ در ۱۵:۳۰

وزیر بهداشت در سفر به استان سیستان و بلوچستان و شهرستان سراوان، از بهره‌برداری بیمارستان سراوان تا پایان دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، سید حسن هاشمی گفت: احداث چندین طرح عمرانی و بهداشتی در سطح استان سیستان و بلوچستان و راه‌اندازی چندین مرکز شاخص درمانی از اولویت‌های وزارت بهداشت در این منطقه است.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: یکی از بهترین بیمارستان‌های کشور تا پایان دولت یازدهم در شهرستان سراوان واقع در جنوب سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

هاشمی خاطرنشان کرد: بیمارستان سراوان یکی از طرح‌های مهم کشور است که تا پایان این دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در کنار این بیمارستان به زودی مجتمع آموزش عالی سلامت نیز راه‌اندازی خواهد شد.

هاشمی اظهار کرد: وجود دو همسایه در مرزها با این استان باعث انتقال برخی از بیماری‌ها به سیستان و بلوچستان و پس از آن به کل کشور می‌شود؛ بنابراین هدف اصلی ما این است که کل استان را زیر پوشش شبکه بهداشت ببریم که البته کار بسیار دشواری است.

وزیر بهداشت گفت: تعداد پایگاه‌ها و مراکز بهداشتی، زایمان‌ها، تخت‌های بیمارستانی، پزشک و پرستار در استان افزایش یافته و از سوی دیگر تعداد سزارین‌ها کاهش یافته که این اقدامات قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: سیستم بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان به برکت انقلاب اسلامی ایران از شرایط خوبی برخوردار است که این رشد قابل باور نیست.

وی افزود: برخی شاخص‌های سلامت در این استان بهتر از مناطق دیگر است، اما در برخی از شاخص‌ها نقاط کوری وجود دارد که نیاز به رفع نقص‌ها و توسعه شبکه بهداشتی و درمانی داریم.

وزیر بهداشت امروز جمعه در ابتدای ورود به فرودگاه سراوان مورد استقبال معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده مردم سراوان در مجلس، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شماری دیگر از مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم محلی قرار گرفت.

هاشمی در این سفر چهار روزه به سیستان و بلوچستان که در آستانه هفته وحدت صورت گرفت، علاوه بر بازدید و افتتاح طرح‌های بهداشتی درمانی سه دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی استان قرار است اعمال جراحی چشم را در درمانگاه چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شرق کشور در قصرقند انجام دهد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/jt3X9

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک