درخواست معاون پرستاری از نهادهای فعال صنفی پرستاری:

به جای فشار وارد کردن، دست به دست ما دهید

۱۳۹۵/۰۸/۲۰ در ۱۸:۱۱

معاون پرستاری وزارت بهداشت در نشست خبری با حضور خبرنگاران در نمایشگاه مطبوعات از همه نهادهای پرستاری دعوت کرد تا به جای فشار وارد کردن، دست به دست هم بدهند و مشکلات پرستاری را برطرف کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، محمد میرزابیگی ضمن اشاره به این‌که در دولت‌های قبل کم‌کاری در حوزه پرستاری انجام نشده، گفت: همکاران ما در دولت‌های قبل کم‌کاری نکردند، بلکه در فرصتی که داشتند حداکثر تلاش خود را انجام دادند، اما فرصتی که در زمان دولت جدید ایجاد و معاونت پرستاری تشکیل شد قابل مقایسه با گذشته نیست.

میرزابیگی به ابلاغ ۲۴ تا ۲۵ دستورالعمل در دوره جدید نیز اشاره کرد و افزود: هیچ زمانی در مدت کمتر از ۲ سال ۲۴ تا ۲۵ دستورالعمل یا شیوه‌نامه ویژه پرستاری از وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ نشده بود. هیچ زمانی در مدت ۲ تا ۲ سال و نیم ظرفیت دانشکده‌های پرستاری برای رفع کمبود نیرو تا ۲ برابر افزایش نیافته بود.

وی مطرح شدن خدمات پرستاری در سطح جامعه را یکی از دستاوردهای معاونت پرستاری دانست و اظهار کرد: شاخص‌های ملی پرستاری را که سال‌ها پیگیری می‌کردیم بالاخره تعریف و اجرا و ابلاغ شد و هم‌اکنون ۱۲ شاخص با همکاری معاونت‌های درمان، توسعه و آموزش تعریف، اعلام و ابلاغ شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به نقش پرستاران در اعتباربخشی گفت: چند سال است اعتباربخشی با روش قبلی مورد نقد پرستاران بود که این روش اصلاح شد و از اول مهر ماه شاهد روش جدید اعتباربخشی هستیم.

میرزابیگی به موضوع نزدیک شدن بالین به آموزش هم اشاره و اظهار کرد: سال‌ها در پرستاری این آرزو مطرح بود که فاصله بالین و آموزش به هم نزدیک شوند؛ بحث هیئت علمی بالینی و بالینی‌سازی آموزش مطرح بود که طی همین یک سال اخیر اتفاق افتاد.

وی درباره تعرفه‌ها نیز گفت: مسئول تعرفه فقط وزارت بهداشت نیست؛ هر کاری که وزارت بهداشت باید انجام می‌داد، انجام داده و بعد به شورای عالی بیمه و مجلس رفته است و دوستان باید از آن‌جا پیگیری کنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان از همه نهادهای پرستاری دعوت به همکاری کرد و افزود: از همه نهادهای پرستاری دعوت می‌کنیم تا به جای این‌که از یک زاویه فشار وارد کنند، دست به دست هم بدهیم و این همه دستورالعمل و بخش‌نامه را که واقعا تا پیش از این سابقه نداشته به مرحله عمل برسانیم تا مردم لذت و شیرینی خدمات پرستاری را بچشند و مدافع خدمات ما باشند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/htP8Q

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک