رییس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران:

به ۲۵۰۰ متخصص طب توانبخشی نیاز داریم

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ در ۱۸:۵۹

رییس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با اشاره به راه اندازی اولین دوره فوق تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی خاورمیانه در ایران گفت: با همکاری وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار شده از امکانات بستری این بنیاد برای بیماران نیازمند بستری طب فیزیکی توانبخشی استفاده شود.

به گزارش ایران پزشک، سید منصور رایگانی در آستانه برگزاری بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران اظهار کرد: این کنگره ۱۱ تا ۱۳ اسفند ماه در مرکز همایش‌های رازی با شعار «طب توانبخشی حلقه مکمل زنجیره سلامت و روش‌های مختلف درمان، پیشگیری از بیماری‌های توانبخشی» برگزار می‌شود.

وی افزود: سندرم درد، تازه‌های الکترودیاگنوز، توانبخشی از راه دور، توانبخشی در بیماری قلبی و ریوی و توانبخشی همچنین توانبخشی در ستون فقرات از جمله محورهای این کنگره بوده که با حضور اساتید برجسته داخلی و تعدادی از صاحبنظران خارجی برگزار می‌شود.

رییس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیگنوز ایران ادامه داد: این کنگره دارای حداکثر امتیاز باز آموزی بوده و تاکنون ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره واصل شده که برخی به صورت پوستر و برخی به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

رایگانی با اشاره به این‌که طرح تحول نظام سلامت تا حدودی بسیاری از مشکلات حوزه طب توانبخشی را حل کرد، گفت: برخی از خدمات طب توانبخشی و طب فیزیکی تحت پوشش خدمات بیمه‌ای نبود و خدمات کاردرمانی و برخی از وسایل کمکی همچون ارتز و پروتز تحت پوشش بیمه نیست و هزینه‌های زیادی بر دوش خانواده‌ها دارد.

رییس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیگنوز ایران اضافه کرد: عدم امکان بستری بیماران نیازمند بستری توانبخشی نیز از دیگر مشکلات بود که با همکاری وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار بر آن شد که همکاری در این زمینه داشته باشند و از امکانات بستری آن‌ها استفاده شود.

رایگانی با بیان این‌که اولین دوره فلوشیپ فوق تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی خاورمیانه در ایران راه اندازی می‌شود، تصریح کرد: تعداد متخصصین رشته طب فیزیکی هر چند قابل قبول بوده، ولی بر اساس جمعیت و بار بیماری‌ها نیاز به ۲۵۰۰ متخصص طب توانبخشی داریم.

وی خاطر نشان کرد: تعداد متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی ۵۵۰ مورد بوده و ۱۰۰ دستیار تخصصی در حال تحصیل در این رشته هستند.

بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران ۱۱ تا ۱۳ اسفند ماه در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kXoVZ

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک