عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بیمه‌ها از درمان ناباروری حمایت کنند

۱۳۹۶/۰۳/۱۵ در ۱۶:۲۹

زایمان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با پیشرفت‌هایی که در حوزه ناباروری حاصل شده اغلب زوجین می‌توانند از داشتن فرزند برخوردار شوند، اما مشکل هزینه‌های درمان ناباروری است که باید مورد حمایت‌های بیمه‌ای قرار گیرد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، رسول خضری با اظهار نگرانی نسبت به ترویج فرهنگ رحم اجاره‌ای در کشور، گفت: اغلب رحم اجاره‌ای برای موارد حاد پزشکی است که برای فرزند آوری زوجین استفاده می‌شود و نباید دست آویزی برای سوء استفاده شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: گاهی قدرت رحم برای نگهداری جنین کافی نیست، بنابراین برخی مادران با استفاده از رحم اجاره‌ای می‌توانند صاحب فرزند شوند البته ریسک این اقدام نیز بسیار بالا است و باید با دقت زیادی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره خطرات استفاده از رحم اجاره‌ای، تصریح کرد: اختلالات ژنتیکی و احتمال سقط نیز از خطراتی است که گاهی از نظر پزشکی و سلامت توصیه نمی‌شود.

وی یادآور شد: واقعیت آن است که ۲۰ درصد زوجین نابارور هستند که از این تعداد درصد اندکی از آن‌ها جزو متقاضیان رحم اجاره‌ای هستند؛ زیرا ریسک این اقدام بسیار بالا است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با پیشرفت‌هایی که در حوزه ناباروری حاصل شده اغلب زوجین می‌توانند از داشتن فرزند برخوردار شوند، اما مشکل هزینه‌های درمان ناباروری است که باید مورد حمایت‌های بیمه‌ای قرار گیرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/CrAZV

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک