عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیماران خاص مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای داروهای خود هستند

۱۳۹۶/۰۳/۳۱ در ۲۰:۲۶

داروخانه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که بیماران خاص و صعب العلاج مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای داروهای خود هستند، گفت: این داروها گران هستند و البته این‌گونه نیست که داروخانه گران بفروشد یا پزشک عمدا این دارو را تجویز کرده باشد.

به گزارش ایران پزشک، منوچهر جمالی با اشاره به داروهای مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج گفت: بیمارانی که این داروها را نیاز دارند، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری هستند؛ زیرا این داروها گران هستند و البته این‌گونه نیست که داروخانه گران بفروشد یا پزشک عمدا این دارو را تجویز کرده باشد. تعداد این داروخانه‌ها نیز اندک هستند و پوشش بیمه‌ای داروهای گران قیمت نیز سال به سال افزایش پیدا می‌کند.

این نماینده مجلس به بیماران عادی نیز اشاره داشت و اظهار کرد: قیمت تمام شده برای این بیماران در یک برگ دفترچه یعنی دستور پزشک، گاهی افزایش پیدا می‌کند؛ زیرا پزشک بیش از داروهای مورد نیاز یک بیمار را در برگه پزشکی می‌نویسد که اساسا بیمار به آن‌ها نیاز ندارد و بسیاری از آن‌ها نیز تحت پوشش بیمه نیستند.

وی با اشاره به پرونده‌هایی که در زمینه ارائه نسخه‌های گران قیمت در دادگاه‌ها وجود دارد در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: تعداد این پرونده‌ها به حدی زیاد نیست که اهمیت پیدا کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2f3Gx

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک