معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

بیمارستان ۴۱۳ تختخوابی فرقانی قم به زودی افتتاح می‌شود

۱۳۹۵/۰۹/۱۴ در ۱۰:۱۸

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در جریان بازدید از پروژه‌های بهداشتی و درمانی استان قم گفت: بیمارستان فرقانی قم در راستای تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی با ظرفیت ۴۱۳ تخت کل به زودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، سید علی صدرالسادات در جریان بازدید از پروژه‌های بهداشتی درمانی قم اظهار کرد: بیمارستان فرقانی با ۹ طبقه و زیربنای ۲۷ هزار مترمربع شامل بخش‌های بستری اطفال، زنان، جراحی و مردان می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان این‌که این بیمارستان در ۹ طبقه احداث شده، اضافه کرد: پس از تکمیل، تجهیزات چهارگانه و پزشکی نیز برای خدمات‌رسانی به مردم استان در بیمارستان مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که تدابیر ویژه برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز نیز دیده شده، اظهار کرد: این پروژه با زیربنای ۲۷ هزار مترمربع شامل بخش‌های بستری اطفال، زنان، جراحی و مردان می‌شود.

صدرالسادات افزود: ۱۸۲ تخت بستری جراحی، ۹۰ تخت بستری زنان – شیرخواران و خردسالان، ۳۶ تخت بستری زایمان، بستری ریکاوری، LDR  و NICU، ۱۷ اتاق عمل جنرال و ارتوپدی و مغز و اعصاب و ICU و ۲۵ تخت اورژانس از جمله بخش‌های مختلف این بیمارستان است. همچنین در این بیمارستان بخش اداری، سالن آمفی تئاتر، پاویون اساتید و کلاس‌های تدریس نیز تعبیه شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در پایان گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذر سال جاری نیز در استان مقدس قم عملیات عمرانی اورژانس جاده‌ای طرلاب با زیربنای ۱۵۴ مترمربع و ۴ واحد منزل مسکونی دستجرد با زیربنای ۴۶۲ مترمربع به پایان برسند.

گفتنی‌ست طی این سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم و بیمارستان نیروگاه هم بازدید خواهد کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/iNvH7

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک