یک فوق تخصص آرتروسکوپی و جراحی شانه:

بیماری شانه‌های یخ زده در دیابتی‌ها شایع‌تر است

۱۳۹۵/۰۹/۰۸ در ۱۵:۴۷

یک فوق تخصص آرتروسکوپی و جراحی شانه با اشاره به علل بیماری شانه‌‌های یخ زده گفت: دلیل بروز این عارضه به صورت کامل شناخته نشده و در افراد میان‌سال و مسن بروز می‌کند.

به گزارش ایران پزشک، حمیدرضا اصلانی در ارتباط با شکستگی‌های شانه گفت: درمان این شکستگی‌ها سخت و پیچیده است و باید بسیار با دقت انجام گیرد.

وی افزود: شکستگی مفصل شانه معمولا در آسیب‌های با شدت زیاد مثل تصادفات وسایل نقلیه و سقوط از ارتفاع در افراد جوان دیده می‌شود و به همین خاطر شکستگی شانه در بسیاری اوقات با آسیب به دیگر قسمت‌های بدن مثل آسیب به جمجمه یا ستون مهره یا آسیب به ریه و شکستگی دنده‌ها همراه است.

اصلانی گفت: درمان شکستگی استخوان شانه به صورت درمان غیر جراحی بوده و در بعضی از انواع شکستگی‌های مفصل شانه مانند شکستگی گردن آناتومیک و جراحی و شکستگی‌های چند قطعه‌ای با جابه‌جایی وجود دارد و ممکن است نیاز به عمل توسط جراح شانه داشته باشند.

وی با اشاره به این‌که تصادفات و آسیب‌های هنگام ورزش ممکن است صدمات ناحیه شانه را به همراه داشته باشد، افزود: بعد از مشکلات ارتوپدی ستون فقرات و زانو مشکلات شانه شایع بوده و درمان آن بسیار حائز اهمیت است.

این فوق تخصص آرتروسکوپی و جراحی شانه ادامه داد: ضربات به شانه ممکن است منجر به شکستگی، در رفتگی شانه یا پارگی تاندون روتاتورکاف گردد که نیاز به بررسی با ام آر آی داشته و در صورت پارگی کامل نیاز به جراحی و ترمیم پارگی خواهد داشت.

اصلانی در ارتباط با بیماری شانه یخ زده گفت: در این بیماری مفصل شانه دردناک و حرکات آن بسیار محدود می‌شود.

وی ادامه داد: این مشکل عمدتا بدون علل خاص در افراد میان‌سال بروز می‌کند و این مشکل در افراد مبتلا به دیابت شایع‌تر است.

این فوق تخصص آرتروسکوپی و جراحی شانه خاطرنشان کرد: درمان شانه یخ زده عمدتا از طریق تزریق داخل مفصل به طور مثال پی آر پی یا تزریق با کورتون بوده و در مواقعی که این روش موثر واقع نشود از جراحی استفاده خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/G4Ihd

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک