رییس انجمن گوارش و کبد ایران:

بیماری مزمن التهاب روده قابل درمان است

۱۳۹۶/۰۲/۲۶ در ۱۵:۴۴

رییس انجمن گوارش و کبد ایران با اشاره به این‌که پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰ هزار نفر در کشور به بیماری‌های التهاب روده مبتلا باشند، گفت: تمام داروهای مورد نیاز جهت درمان این بیماری به طور کامل در کشور وجود دارد.

به گزارش ایران پزشک، رضا ملک‌زاده در آستانه برگزاری هفته سلامت گوارش، اظهار کرد: بیماری مزمن التهابی روده نسبت به ۴۰ سال گذشته در کشور افزایش پیدا کرده که حدود ۲۰ درصد بیماران گوارش که به مطب‌ها مراجعه می‌کنند به دلیل این مشکل است.

وی افزود: بیماری مزمن التهاب روده قابل درمان است؛ البته اگر به موقع تشخیص و درمان شود. بنابراین فرد می‌تواند عمری نزدیک به عمر طبیعی داشته باشد. همچنین نیمی از بیماران را زنان تشکیل داده و در صورتی که این بیماران بخواهند در دوران بارداری و شیر دادن نوزاد دارو مصرف کنند هیچ مشکلی وجود ندارد.

رییس انجمن گوارش و کبد ایران ادامه داد: تشخیص و درمان بیماری‌های التهابی روده بسیار حائز اهمیت است و پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰ هزار نفر در ایران مبتلا به این مشکل هستند.

ملک‌زاده با اشاره به این‌که بیماری‌های التهابی روده بیشتر جوامع پیشرفته از نظر بهداشتی را دچار مشکل می‌کند، گفت: در ایران همه بیماران دچار این مشکل می‌توانند از درمان‌های لازم بهره‌مند شوند و عمر طبیعی داشته باشند. البته توصیه می‌شود که به سایت مربوط به این بیماری مراجعه کرده تا از برنامه‌های لازم بهره‌مند شوند.

وی افزود:‌ در ایران تمام داروهای مورد نیاز جهت مراجعه بیماران IBD یا التهاب روده را داریم و حتی داروهایی که تازه کشف شده و قبلا بسیار گران بود اکنون در ایران با کیفیت عالی تولید شده و در دسترس بیماران است.

ملک‌زاده در پایان با تاکید بر این‌که نمی‌توان با واکسن از این بیماری پیشگیری کرد‌، گفت: درمان این بیماری مادام‌العمر بوده و در صورتی که به توصیه پزشک توجه شود بیماران می‌توانند عمر طولانی داشته باشند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/LWj41

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک