بیمار ارزشمندترین امانت یک پزشک است

۱۳۹۶/۰۶/۰۱ در ۱۵:۴۱

مراسم بزرگداشت روز پزشک به پاس همراهی پزشکان با کودکان مبتلا به سرطان در موسسه خیریه محک برگزار شد.

به گزارش ایران پزشک، در دهمین سال فعالیت بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک مراسم روز پزشک در موسسه خیریه محک برگزار شد. در این مراسم یکی از کودکان بهبودیافته محک، نشان روز پزشک را به متخصصان این حوزه اهدا کرد. مونا که ترم آخر مهندسی شیمی است، در نظر دارد تا موضوع پایان‌نامه خود را به تحقیق در خصوص داروی سرطان اختصاص دهد و تحصیلات عالیه خود را در رشته شیمی دارویی ادامه دهد.

 

دانش‌آموختگان پرفسور وثوق در بیمارستان محک

مردآویژ آل‌بویه، فوق‌تخصص هماتولوژی و آنکولوژی کوکان و عضو هیئت امنا و مدیره محک در این مراسم گفت: پزشکان در جامعه ایرانی ارزش خاصی دارند؛ زیرا همواره در مسیر خدمت به هم‌میهنان خود حرکت می‌کنند.

وی پزشک شدن را دارای مراحل و سختی‌های بسیاری دانست و افزود: پزشک بودن فقط به اسم نیست بلکه رفتار خوش با بیمار و بهره‌مندی از تجارب روز است که یک پزشک خوب را می‌سازد.

آل‌بویه بیمار را ارزشمندترین امانت یک پزشک دانست که باید با صبر و تخصص برای او آرامش و درمان ایجاد کرد. وی با بیان این‌که پزشکان محک این روش و منش را از پرفسور وثوق آموخته‌اند، بیان کرد: پزشکان محک باید اعتماد بیمار و جامعه را جلب نمایند و تا به امروز در این مسیر موفق عمل کرده‌اند.

توجه به منزلت و تخصص در درمان کودکان محک

در ادامه سعیده قدس، بنیانگذار محک، با بیان آن‌که یک‌پارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده ایشان در سراسر کشور در برنامه استراتژی ۱۴۰۰-۱۳۹۶ محک قرار گرفته، گفت: هیچ حرفه دیگری چون پزشکی با اخلاق، معرفت‌شناسی و دوستی عجین نشده است. با اتکا به همین ویژگی پزشکان است که محک زمینه یک تغییر بزرگ را در میان کادر درمانی فراهم کرده تا روش درمان کودکان مبتلا به سرطان در نهایت منزلت و تخصص و با همراهی گروه خدمات حمایتی تدوین شود و برای آیندگان باقی بماند.

 

بهترین درمان برای بیمار

عظیم مهرور، متخصص خون و سرطان کودکان و رییس بیمارستان محک نیز در این مراسم در خصوص شرایط موفقیت یک پزشک و بیمارستانی که در آن فعالیت می‌کند، گفت: علم، ثروت و تجهیزات به تنهایی بیمار را درمان نمی‌کند بلکه همراهی پزشکان با یکدیگر و تکیه بر کار گروهی در کنار روانشناسان و مددکاران اجتماعی است که می‌تواند بهترین درمان را برای یک بیمار رقم بزند.

وی افزود: همراهی و حرکت پزشکان با یکدیگر زمینه اعتماد مردم را فراهم کرده و باعث می‌شود بیمارستانی چون محک بتواند تنها با اتکا به نیکوکاران اداره شود.

 

حرکت بیمارستان محک در مسیر خودکفایی

آراسب احمدیان، مدیرعامل محک نیز ضمن تبریک روز پزشک گفت: پزشکان بر اساس یک نظام استنتاجی تصمیم می‌گیرند، لذا همکاری با این گروه از متخصصان افتخاری برای موسسه خیریه محک است.

وی با بیان این‌که بیمارستان محک توانسته است ۷۰ درصد هزینه‌های خود را تامین نماید و تنها ۳۰ درصد هزینه‌ها توسط خیریه پرداخته می‌شود، افزود: امیدواریم با حرکت در راستای برنامه استراتژیک ۱۴۰۰-۱۳۹۶ و ایجاد تغییرات در فعالیت‌های موسسه و بیمارستان زمینه ارائه هر چه بهتر خدمات را به کودکان مبتلا به سرطان فراهم آوریم.

 

تقدیر از پزشکان خون و آنکولوژی کودک در تهران

در بخش دیگری از مراسم روز پزشک، کودکان بهبودیافته به همراه مددکاران و داوطلبان پیشکسوت به بیمارستان‌های دارای بخش خون و آنکولوژی تهران رفتند و با اهدای نشان به پزشکان همکار محک، از آن‌ها قدردانی کردند. در این دیدار فرزندان بهبودیافته محک ابراز امیدوار کردند که با همراهی پزشکان هر روز به تعداد کودکان بهبودیافته از سرطان افزوده شود.

 

ارائه خدمات یک‌پارچه به همه کودکان مبتلا به سرطان

محک در بیش از ربع قرن حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان، همواره می‌کوشد با بهره‌مندی از دانش متخصصان و پزشکان در مسیر ارائه خدمات درمانی یک‌پارچه به فرزندانش گام بردارد و امیدوار است به پشتوانه همراهی همدلانه، تعهد خالصانه و مهر بی‌دریغ متخصصان حوزه درمان روزی برسد که خداحافظی جهان با سرطان را جشن بگیرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/lIIgu

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک