تاثیر واکسن سرطان مغز بر افزایش طول عمر بیماران مبتلا به این بیماری

۱۳۹۷/۰۳/۱۰ در ۰۱:۱۷

سکته

نتایج یک مطالعه بین المللی روی واکسن سرطان مغز نشان می‌دهد که این واکسن می‌تواند عمر بیماران مبتلا به این بیماری را چند سال افزایش دهد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، این درمان جدید که برای گلیوبلاستوم مولتی‌فرم، شایع‌ترین نوع سرطان مغز طراحی شده هنوز در مرحله پایانی آزمایشات بالینی بر انسان به سر می‌برد، اما نتایج این مطالعه ۱۱ ساله به اندازه زیادی نوید بخش است؛ به طوری‌که برخی بیماران بعد از این درمان بیش از هفت سال زنده ماندند.

در این درمان سلول‌های دندریت، بازیکنان کلیدی در سیستم ایمنی بدن، از خون بیمار استخراج، با نشانگرها از تومور بیمار مخلوط می‌شوند و دوباره به بدن تزریق می‌شود تا به سرطان حمله کنند.

گلیوبلاستوما یکی از پرخطرترین و شایع‌ترین نوع تومور مغزی در بزرگ‌سالان است و درمان آن در حال حاضر با استفاده از عمل جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی است. بیمارانی که این مراقبت را دریافت می‌کنند به طور متوسط میان ۱۵ و ۱۷ ماه زنده می‌مانند.

بر اساس گزارش روزنامه ایندیپندنت، تقریبا یک سوم یعنی ۱۰۰ نفر از ۳۳۱ بیمار ثبت نام شده در این آزمایش جدید از انگلیس، آمریکا، آلمان و کانادا در طبقه بیمارانی قرار گرفتند که طول عمر افزایش یافته‌ای پیدا کردند و به طور متوسط ۳٫۴ سال بعد از عمل جراحی زنده ماندند.

بر اساس نتایج این مطالعه بیمارانی که از این واکسن استفاده کردند به طور متوسط بیش از ۲۳ ماه بعد از عمل جراحی زنده ماندند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/SZGZi

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک