رییس هیئت مدیره ماکوفارما فردآور مطرح کرد:

تامین نیاز داخلی و فراهم شدن موقعیت صادرات کیسه خون

۱۳۹۷/۰۲/۲۴ در ۱۲:۰۴

انتقال خون

رییس هیئت مدیره ماکوفارما فردآور با اشاره به تامین کیسه خون مورد نیاز کشور توسط کارخانه تولید کیسه خون فردآور، گفت: با تولیدات این کارخانه علاوه بر تامین نیازهای داخلی می‌توانیم به بازارهای جهانی و به خصوص اروپای غربی نیز صادرات داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، محمد حاج‌مقانی درباره افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه گفت: این کارخانه با سرمایه ۱۰ میلیون یورو ارزی و ۵۰۰ میلیارد ریال در استان البرز و منطقه اقتصادی پیام تاسیس شد.

وی افزود: از لحاظ موقعیت خاص استان البرز، این امکان برای کارخانه فراهم شده که دسترسی آسانی به سایر گمرکات نیز داشته باشد.

رییس هیئت مدیره ماکوفارما فردآور با اشاره به فراهم شدن موقعیت اشتغال برای بیش از ۴۰۰ نفر در این کارخانه، اظهار کرد: تعداد ۱۰ نفر از مدیران فرانسوی و مابقی افراد از متخصصین و کارگران ایرانی هستند که در حال حاضر ۷۰ نفر در این کارخانه مشغول به کار شدند.

حاج‌مقانی با اشاره به استفاده از تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا در این کارخانه تولید کیسه خون، بیان کرد: از این ماشین آلات در تمام سایت‌های ماکوفارما در سراسر جهان استفاده می‌شود.

وی اظهار کرد: با تولیدات این کارخانه علاوه بر تامین نیازهای داخلی می‌توانیم به بازارهای جهانی و به خصوص اروپای غربی نیز صادرات داشته باشیم.

حاج‌مقانی با بیان این‌که ایران پرمصرف‌ترین کشور در زمینه کیسه خون در منطقه است، گفت: این کارخانه چهارمین کارخانه ماکوفارما در جهان است که در ایران افتتاح می‌شود.

رییس هیئت مدیره ماکوفارما فردآور بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای در اداره کل تجهیزات پزشکی برای حمایت از تولید داخلی تشکیل شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/poy3T

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک