نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد:

تاکید مقام معظم رهبری بر تجمیع بیمه‌ها

۱۳۹۵/۰۹/۳۰ در ۱۰:۲۰

نایب رییس کمیسیون بهداشت با انتقاد از عدم اجرای تجمیع بیمه‌ها گفت: در سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، بر اجرای این مهم با محوریت وزارت بهداشت تاکید شده است.

به گزارش ایران پزشک، محمد حسین قربانی، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در برنامه «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت با بیان این مطلب افزود: بر اساس بند ب ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه، تجمیع بیمه‌ها در قالب قانون و با محوریت وزارت بهداشت بایستی تاکنون اجرا می‌شد.

قربانی ادامه داد: متاسفانه اراده لازم برای تحقق این مهم را در دولت‌های دهم و یازدهم و وزارت‌خانه‌های بهداشت و رفاه شاهد نبودیم.

وی با اشاره به این‌که مسئولین وزارت رفاه استدلال‌هایی در توضیح عدم تجمیع بیمه‌ها تاکون ارائه داده‌اند، اظهار کرد: معتقدیم این استدلال‌ها منطبق بر قانون نیست.

قربانی با اشاره به تصویب کلیات برنامه ششم توسعه در جلسه یکشنبه گذشته دستگاه قانون‌گذاری کشور تصریح کرد: علاوه بر تاکید مجدد بر تجمیع بیمه‌ها در برنامه مذکور، سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز بر تحقق این مهم و با محوریت وزارت بهداشت تاکید دارد که به منظور اجرای آن، پیشنهاداتی از سوی کمیسیون ارائه شد که با فضاسازی‌های وزارت رفاه مواجه شدیم.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان با تاکید بر این‌که دولت به تعهدات خود در قبال وزارت بهداشت جامه عمل نپوشانده، اظهار کرد: اجرای این قانون علاوه بر جلوگیری از هدر رفت منابع، مدیریت واحد را به دنبال دارد. البته سوالات بسیاری در نحوه هزینه منابع وجود دارد که به عنوان مثال گفته می‌شود تمام آن‌چه در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می‌گیرد برای درمان هزینه نمی‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/qPZQD

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک