در حالی‌که تبلیغات اغوا گرانه رسانه ملی با سلامت مردم بازی می‌کند:

تذکر وزیر بهداشت درباره تبلیغات گمراه کننده تلویزیون تکذیب شد

۱۳۹۵/۰۸/۰۵ در ۱۹:۲۲

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که وزیر بهداشت هیچ نامه‌ای با محتوای تذکر به رییس صدا و سیما ارسال نکرده و این در حالی است که تبلیغ مذکور هنوز از صدا و سیما پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، صبح امروز خبری در فضای مجازی دست به دست شد که از ارسال نامه وزیر بهداشت در مورد تبلیغ گمراه کننده داروی درمان قطعی ریزش مو به رییس سازمان صدا و سیما خبر می‌داد.

 

%d8%aa%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%ba-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%b2%d8%b4-%d9%85%d9%88

 

تبلیغی که طی هفته‌های اخیر در بهترین ساعت‌های آنتن صدا و سیما پخش و در آن نسبت به فروش دارویی برای درمان ریزش مو اقدام و ادعایی مبنی بر قطعی بودن این درمان مطرح می‌شود. موضوعی که در گزارش ۲۷ مهر ماه ایران پزشک نیز مطرح شد.

ماجرا تا جایی پیش رفت که در مصاحبه رسول دیناروند، رییس سازمان غذا و دارو با ایرنا نیز به آن اشاره شد. دیناروند در این مصاحبه که صبح امروز منتشر شد، گفت: تبلیغات کالاها و ادعاهای درمان ریزش مو یا درمان لاغری که در تلویویون انجام می‌شود به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست و وزیر بهداشت کتبی در مورد این تبلیغات گمراه کننده به رییس صدا و سیما تذکر داده است.

 

%d8%a7%db%8c%d8%b1%d9%86%d8%a7

 

این در حالی است که عباس زارع‌نژاد، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تذکر به رییس صدا و سیما را تکذیب کرد و به ایسنا گفت: وزیر بهداشت هیچ نامه‌ای با محتوای تذکر به رییس صدا و سیما ارسال نکرده است.

زارع‌نژاد با تکذیب این مطلب، گفت: وزیر بهداشت یک ماه پیش با استناد به منابع علمی در نامه‌ای به رییس صدا و سیما خواستار توقف تبلیغات یک داروی گیاهی لاغری شد که خوشبختانه صدا و سیما نیز این تبلیغ را متوقف کرد.

وی با بیان این‌که نامه وزیر بهداشت به رییس صدا و سیما یک نامه علمی و فنی بود نه تذکر، تاکید کرد: به جز این نامه، وزیر بهداشت هیچ نامه‌ دیگری به رییس صدا و سیما ارسال نکرده است؛ بنابراین مطالب منتشره در برخی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر «تذکر کتبی وزیر بهداشت به رییس صدا و سیما» تکذیب می‌شود.

مشاور وزیر بهداشت در عین حال به اطلاعیه رییس سازمان غذا و دارو به شرکت‌های دارویی بهداشتی اشاره کرد که طی آن تاکید شده که در تبلیغات فرآورده‌های خود تنها بر اساس آن‌چه در مجوز تولیدشان ذکر شده، حق تبلیغ دارند و اغراق نکنند.

وی بار دیگر تاکید کرد: وزیر بهداشت به جز نامه اخیر، هیچ نامه‌ دیگری با رییس صدا و سیما نداشته که آن هم یک نامه علمی و فنی بود نه تذکر.

با همه این اوصاف باید منتظر ماند و دید با وجود این واکنش‌ها، پخش این تبلیغ در بهترین ساعت‌های آنتن صدا و سیما چه زمانی متوقف خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/rGNMa

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک