ترش‌مزه‌های غیرمجاز در دام سازمان غذا و دارو

۱۳۹۵/۱۱/۱۶ در ۱۴:۳۴

سازمان غذا و دارو طی اطلاعیه‌ای برخی شرکت‌های تولیدی و فرآورده‌های غذایی ترش مزه غیرمجاز را معرفی کرد.

به گزارش ایران پزشک، روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای برخی شرکت‌های تولیدی و فرآورده‌های غذایی ترش مزه را که به نام عمومی «لواشک و آلو ترش» شناخته می‌شوند، به علت جعل اسناد مورد نیاز اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی غیرمجاز معرفی کرد.

بر اساس این اطلاعیه تمبر آلوچه لواشک با نام تجاری دردانه، لواشک میوه‌ای ساخت شرکت پرهام صنعت با نام تجاری گل پسر، آلوچه شرکت صنایع غذایی پرهام با نام تجاری پرهام، برگه زردآلو و آلوچه با نام تجاری گل سان و آلبالو با نام تجاری رنگین مز به علت نداشتن مجوزهای لازم غیرمجاز شمرده می‌شوند.

همچنین آلوچه زردآلو و خشکبار با نام تجاری هفت ستاره، آلوچه جنگلی با نام تجاری طلوع چاشنی تبریز، لواشک با طعم سیب و آلبالو با نام تجاری مامیشا، آلوچه محصول دشت سیبان با نام تجاری آی سا، آلوچه با نام تجاری باغ ترش، لواشک تولیدی آقای خلیل رحیمی با نام تجاری ترش و شیرین، مشمول محصولات غیرمجاز می‌شوند.

ترشک میوه‌ای با نام تجاری ترشک تهران نیز به دلیل عدم داشتن مجوزهای قانونی لازم  غیرمجاز شمرده می‌شود.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو در انتهای اطلاعیه خود از مردم خواست در صورت مشاهده فرآورده‌های مذکور در سطح عرضه، مراتب را از طریق شماره تلفن ۶۶۴۰۵۵۶۹ به اطلاع این سازمان رسانده یا نزدیک‌ترین معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور را مطلع کنند تا نسبت به جمع آوری آن‌ها از سطح عرضه اقدامات لازم صورت گیرد.

پایان پیام/

Print Friendly, PDF & Email

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک