تزریقات بین مفصلی، روند تخریب زانو را به تعویق می‌اندازد

۱۳۹۵/۱۱/۳۰ در ۱۹:۱۳

یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با بیان این‌که جایگاه تزریقات بین مفصلی سوال بسیاری از بیماران است، گفت: زمانی که استفاده از داروهای حاوی کورتون تجویز می‌شود، این موضوع موجب نگرانی بیماران می‌شود؛ زیرا به طور مرتب شنیده می‌شود که استفاده از این داروها عوارض بسیاری از جمله پوکی استخوان به دنبال دارد.

به گزارش ایران پزشک، حبیب مفخم، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با بیان این‌که جایگاه تزریقات بین مفصلی سوال بسیاری از بیماران است، گفت: زمانی که استفاده از داروهای حاوی کورتون تجویز می‌شود، این موضوع موجب نگرانی بیماران می‌شود؛ زیرا به طور مرتب شنیده می‌شود که استفاده از این داروها عوارض بسیاری از جمله پوکی استخوان به دنبال دارد.

وی ادامه داد: اصولا برای درمان آرتروز زانو در تزریقات داخل مفصلی، در صورتی‌که منع مصرف از سوی پزشک تشخیص داده نشود، در سال دو مرتبه به فاصله شش ماه می‌توان این تزریق را انجام داد.

این متخصص طب فیزیکی در ادامه بیان کرد: داروهای دیگری نیز برای کاهش التهاب کپسول زانو وجود دارد که عدم منع مصرف آن نیز باید از سوی پزشک متخصص تایید شود.

مفخم در برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت با بیان این‌که بسیار شنیده می‌شود که این تزریقات باعث تشدید ناراحتی‌های زانو می‌شود، گفت: این درمان باعث پیشگیری و کند شدن روند تخریب زانو می‌شود، اما به هر حال عوامل موثر در بروز آرتروز وجود دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/wUI9y

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک