رییس اتحادیه عطاران و سقط فروشان تهران تاکید کرد:

تشدید نظارت بر عطاری‌ها

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ در ۱۰:۵۴

رییس اتحادیه عطاران و سقط فروشان تهران، تعداد عطاری‌های غیرمجاز تهران بر تشدید نظارت‌ها بر عطاری‌ها تاکید کرد و گفت: فرآورده‌هایی داریم که مجوز ندارند و در جایی که مجوز عرضه ندارد مانند عطاری فروخته می‌شوند.

به گزارش ایران پزشک، رییس اتحادیه عطاران و سقط فروشان تهران در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو در خصوص تعداد عطاری‌های مجاز در تهران اظهار کرد: حدود ۸۰۰ نفر دارای پروانه ثبت قطعی هستند و حدود ۴۰۰ نفر نیز در دست اقدام هستند. البته در تهران و شمیرانات و شهر ری به همین تعداد عطاری‌های بدون مجوز نیز وجود دارد.

علیرضا رضایی در ادامه به فروش غیرمجاز دارو در عطاری‌ها اشاره کرد و گفت: داروهای غیرمجاز دامنه بسیاری دارند. فرآورده‌هایی داریم که مجوز ندارند و در جایی که مجوز عرضه ندارد مانند عطاری فروخته می‌شوند و از طرفی فرآورده‌هایی هم داریم که مجوز وزارت بهداشت دارد و باز هم در عطاری‌های غیرمجاز به فروش می‌رسد.

وی با بیان این‌که در نظارت بر عطاری‌ها باید تشدیدهایی صورت بگیرد، افزود: همچنین باید مواردی را در قوای قهریه تشدید کنیم. یعنی باید جرایمی که برای این‌گونه موارد می‌توان متصور شویم را افزایش دهیم. اگر فردی کار خلافی انجام می‌دهد، مجازاتی که برایش در نظر گرفته می‌شود باید متناسب با جُرمش باشد.

در همین رابطه امیر حسین جمشیدی، مدیرکل فرآورده‌های طبیعی و سنتی و مکمل‌های سازمان غذا و دارو با بیان این‌که از یک ماه گذشته مدیریت‌های متناسب و متناظر در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تشکیل شده، گفت: به دنبال این اقدام، اولین همایش را هم برگزار و موارد را به دانشگاه‌ها تفویض کردیم که در این موارد، اولین مورد بحث نظارت است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/lav2n

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک