مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان‌های خصوصی مطرح کرد:

تشکیل تعاونی پزشکان، راه‌کار سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت

۱۳۹۵/۰۷/۱۱ در ۱۴:۳۶

مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان‌های خصوصی، عدم تمایل بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت را ناشی از مقرون به صرفه نبودن سرمایه‌گذاری در این حوزه دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمدرضا نوروزی روز یکشنبه در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بیمارستان‌سازی، تاسیسات و تجهیزات بیمارستانی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور و محدودیت دولت در تامین اعتبارات مورد نیاز برای احداث و راه‌اندازی تخت‌های جدید، گفت: بایستی شرایط و امکانات لازم برای حضور بخش خصوصی در حوزه سلامت فراهم شود.

وی با اشاره به مقرون به صرفه نبودن سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، افزود: عدم برگشت سرمایه و همچنین سود حاصل از سرمایه‌گذاری در این حوزه، باعث شده که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به حضور در حوزه سلامت رغبت نداشته باشند.

نوروزی در ادامه به آثار تعرفه‌های غیرواقعی در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: وقتی تعرفه‌ها واقعی نباشد، نمی‌توان انتظار داشت که سود سرمایه حاصل شود و البته دلیل غیرواقعی بودن تعرفه‌های خدمات درمانی، حمایت از مردم است که توان پرداخت هزینه‌های درمان را ندارند.

مشاور وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که قیمت‌ها در حوزه سلامت بر اساس رقابت تعیین نمی‌شود، افزود: این وضعیت باعث شده تا تعرفه‌های بخش خصوصی هم توسط دولت تعیین شود؛ در نتیجه امکان رقابت برای سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت فراهم نمی‌شود.

نوروزی بر ضرورت احداث بیمارستان‌های زنجیره‌ای برای کاهش هزینه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: تشکیل تعاونی‌های پزشکان، می‌تواند یکی دیگر از راهکارهای سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت باشد.

وی در ادامه به مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه سلامت کشور اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت و دولت علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در حوزه سلامت دارند.

مشاور وزیر بهداشت از آمادگی کشورهای ایتالیا، چین، کره جنوبی، اتریش، ترکیه و … برای ساخت بیمارستان در ایران خبر داد و گفت: خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشور نیازمند ضمانت دولت هستند و به نظر می‌رسد که دولت نیز باید این حمایت را انجام دهد تا شاهد افزایش سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در حوزه سلامت کشورمان باشیم.

نوروزی حمایت دولت از بخش خصوصی برای ورود به سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت را خواستار شد و افزود: بایستی موانع سرمایه‌گذاری برداشته شود تا بتوانیم امیدوار باشیم بخش خصوصی به این حوزه ورود کند.

نمایشگاه تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی با حضور شرکت‌هایی از کشورهای آمریکا، آلمان، تایوان، ایتالیا، ترکیه، انگلستان، فرانسه و … ۲۷ مهر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xAhia

برچسب‌ها,

ایران پزشک