سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

تعیین تکلیف تعرفه‌ها به نظام پزشکی محول شد

۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ۱۶:۴۲

حریرچی

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات تعرفه‌ای که برای برخی رشته‌های پزشکی وجود دارد، گفت: وزارت بهداشت تصمیم گرفت تعیین تکلیف تعرفه‌ها را به سازمان نظام پزشکی محول کند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی با حضور خبرنگاران، پیرامون اعتراضات برخی رشته‌های پزشکی از جمله رادیولوژیست‌ها به تعرفه‌های سال ۹۶ اظهار کرد: وزارت بهداشت تصمیم گرفت تعیین تکلیف تعرفه‌ها را به سازمان نظام پزشکی منتقل کند.

سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که موضع وزارت بهداشت پس از این‌که وزیر بهداشت به عنوان رییس شورای عالی بیمه منصوب شد در خصوص تعرفه‌ها چیست، گفت: معتقدیم تعرفه‌ها در برخی خدمات بیمارستانی پایین‌تر از قیمت واقعی خدمات است که ارائه می‌شود.

حریرچی در خصوص اعتراض رادیولوژیست‌ها و اظهارات روسای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سازمان نظام پزشکی مبنی بر غیرکارشناسی بودن تعرفه‌های رادیولوژی نیز بیان کرد: در مورد یک رشته خاص اعلام موضع نمی‌کنیم، اما آنچه مسلم است این‌که تعرفه‌ها قرار است بر اساس کتاب تعرفه‌ها تعیین شود.

وی افزود: قرار است تعرفه‌ها با توجه به اعتبارات موجود و نظرات کارشناسی از انجمن‌های علمی در سازمان نظام پزشکی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

حریرچی با عنوان این مطلب که دولت بر اساس قانون منابع و مصارف نسبت به تعیین تعرفه‌ها اقدام می‌کند، تاکید کرد: وظیفه شورای عالی بیمه فقط بررسی و پیشنهاد تعرفه‌ها و ارسال آن به دولت برای تصویب است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/muALK

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک