معاون فنی دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشت:

تماشاچیان آتش بازی اولین قربانیان ترکش‌های مواد منفجره هستند

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ در ۲۲:۳۶

معاون فنی دفتر مدیریت بیمارهای غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه والدین باید با گوشزد کردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم، فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناک ترغیب کنند.

به گزارش ایران پزشک، علیرضا مغیثی، معاون فنی دفتر مدیریت بیمارهای غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: در صورتی که افراد لباس گشاد بر تن دارند از نزدیک شدن به آتش یا پریدن از روی آن در شب چهارشنبه سوری جدا خودداری کنند.

مغیثی ادامه داد: بهتر است افراد از بازی با وسایل و مواد محترقه خودداری کنند. انفجار فقط ۲۵۰ گرم مواد ساخت ترقه می‌تواند یک آپارتمان را به شدت تخریب کند، ضمن این‌که شیشه‌های ساختمان‌های مجاور نیز در اثر این انفجار شکسته خواهد شد.

وی افزود: نگهداری مواد محترقه و قرار گرفتن آن‌ها در کنار حرارت یا در هوای گرم و در جیب یا دست افراد ایجاد انفجار و اشتعال می‌کند.

معاون فنی دفتر مدیریت بیمارهای غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره والدین باید با گوشزد کردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم، فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناک ترغیب کنند.

وی بیان کرد: آشنایی با کمک‌های اولیه در بسیاری از مواقع موجب نجات جان افراد شده است، پس در یادگیری آن بکوشید. تماشاچیان (ناظرین بیگناه) آتش بازی معمولا در خطر اصابت ترکش‌های ترقه‌ها و مواد منفجره هستند؛ سعی کنید در تیر رس ترکش‌ها نباشید و هیچ‌گاه نباید این مواد به سمت افراد دیگر پرت شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/1mokc

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک