یک متخصص مغز و اعصاب:

تمام داروهای ایرانی صرع تحت پوشش بیمه است

۱۳۹۵/۰۹/۱۳ در ۱۱:۴۹

یک متخصص مغز و اعصاب، تنوع دارویی بیماران صرع را زیاد دانست و گفت: تمام داروهای ایرانی تحت پوشش بیمه قرار دارد و در دسترس بیماران است.

به گزارش ایران پزشک، محمدعلی اکبریان در آستانه سیزدهمین کنگره بین‌المللی صرع گفت: حدود یک تا ۱/۶ درصد افراد جامعه مبتلا به صرع بوده و ۷۰۰ هزار تا یک میلیون ایرانی دچار حملات صرعی هستند.

وی افزود: با استفاده از داروهای ضدصرع امروزه می‌توان این بیماری را به طور کامل کنترل کرد. البته تحمل برخی از بیماران نسبت به داروها متفاوت بوده و پزشک با تغییر دارو می‌تواند در این بیماران نیز مشکل صرع را بهبود دهد.

متخصص مغز و اعصاب با بیان این‌که تنظیم دوز دارو و نوع آن بستگی به تشخیص پزشک دارد، افزود: این مساله نیز تا حدود زیادی وابسته به شرایط بیمار بوده، ولی به طور کلی باید توجه داشت که امروزه این مشکل با میزان زیادی قابل درمان است.

اکبریان اضافه کرد: صرع ممکن است علت ارثی و ژنتیکی داشته باشد و این مساله در دهه دوم زندگی فرد ممکن است خود را بروز دهد. همچنین این بیماری در برخی از افراد به دلیل ضایعات ساختاری مغز جنین در زمان تولد یا طفولیت شکل می‌گیرد.

وی افزود: معمولا نوع تشنج و صرعی که مردم توصیف می‌کنند در واقع از انواع صرع‌هایی است که از دوران طفولیت به دلیل اختلالات ساختاری مغز ایجاد شده است. هر چند که برخی از افراد هم ممکن است در سنین بالا به دلیل سکته مغزی یا تومور دچار صرع شوند.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: تنوع دارویی برای این بیماران بسیار زیاد بوده و تمام داروهای ایرانی تحت پوشش بیمه قرار دارد و در دسترس بیماران است. البته برخی از پزشکان نسبت به تجویز داروهای فانتزی که گران‌تر است اقدام کرده که این مساله نیز به تشخیص پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد، ولی به طور کلی اساس کار داروهای ایرانی و خارجی یکسان است.

گفتنی‌ست سیزدهمین کنگره بین‌المللی صرع ۶ تا ۸ بهمن در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/I9UyL

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک