سخنگوی سازمان انتقال خون اعلام کرد:

تهرانی‌ها رکورددار اهدای خون در ماه رمضان

۱۳۹۶/۰۳/۳۰ در ۲۳:۲۵

اهدای خون

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: طی شب‌های قدر از ۱۸ تا ۲۳ ماه مبارک رمضان نزدیک به ۵۰ هزار واحد خون اهدا شد.

به گزارش ایران پزشک، بشیر حاجی بیگی با اعلام این خبر، ادامه داد: بیشترین میزان رشد اهدای خون طی مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان کهگیلویه و بویراحمد با ۵۹ درصد رشد دیده شده است.

وی افزود: استان‌های بوشهر با ۴۵ درصد رشد، استان لرستان با ۴۰ درصد و استان همدان با ۳۱ درصد و استان قزوین با ۳۰ درصد رشد و استان قم و گیلان با رشد ۲۹ درصدی به ترتیب از بیشترین افزایش آمار اهدای خون برخوردار بوده‌اند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون همچنین بیشترین میزان اهدای خون در کشور را مربوط به شب ۲۱ ماه مبارک رمضان مصادف با شب شهادت مولای متقیان علی (ع) دانست و گفت: بیشترین میزان اهدای خون در کشور نیز در استان تهران ثبت شد که طی مدت یاد شده ۵ هزار و ۵۶۱ واحد خون اهدا شده است.

حاجی بیگی از حضور گسترده مردم در مراکز انتقال خون در ایام ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر تشکر و از همکاری شایان توجه رسانه‌ها با سازمان انتقال خون در این ماه تقدیر کرد و در پایان اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری و حضور گسترده مردم نوعدوست کشورمان در مراکز  اهدای خون، در ماه مبارک رمضان امسال مشکلی در زمینه تامین خون مراکز درمانی در کشور نداشتیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/qpXr8

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک