توافق برای امضای سند همکاری‌های دارویی و تشخیصی بیماران نادر با اتحادیه بیماری‌های نادر اروپا

۱۳۹۷/۰۲/۲۳ در ۱۴:۲۸

بنیاد بیماری‌های نادر ایران با حضور در کنفرانس دارویی بیماری‌های نادر و داروهای کمیاب در وین برای امضای سند همکاری در زمینه دارویی و تشخیصی بیماران نادر با اتحادیه بیماری‌های نادر اروپا توافق کرد.

به گزارش ایران پزشک، در نهمین کنفرانس اروپایی بیماری‌های نادر و داوهای کمیاب که در تاریخ ۲۰ اردیبهشت در وین اتریش برگزار شد. هیئت بنیاد بیماری‌های نادر ایران متشکل از آقایان یاسر داودیان، رییس هیئت مدیره، حمیدرضا ادراکی، مدیرعامل و دو تن از همکاران بخش‌های بین الملل و دارویی بنیاد در این کنفرانس شرکت کردند.

هیئت ایرانی مذاکرات سازنده‌ای را در دیدار با آقای یان لوکام رییس اجرایی یوروردیز در خصوص همکاری‌های فی‌مابین بنیاد بیماری‌های نادر ایران و یوروردیز که از دو سال پیش جریان دارد انجام داد.

اجرای مراحل آخر برنامه اینترنتی تالارهای گفت‌وگوی بیماران نادر موسوم به ریرکانکت و ایجاد برنامه نظرسنجی یوروردیز موسوم به ریربارومتر در ایران، بهره گیری از خدمات یوروردیز در زمینه سیاست‌های دارویی اروپا و نحوه فعالیت شرکت‌های دارویی تولید کننده داروهای نادر در ایران از محورهای مذاکرات بود.

همچنین در این دیدار نامه مشترک اتحادیه بیماری‌های نادر اروپا و بنیاد به سازمان ملل جهت کمک به بیماران نادر سراسر دنیا تنظیم شد.

در این کنفرانس سه روزه هیئت ایرانی با خانم آنا راس مدیر اورفانت، بزرگ‌ترین بانک اطلاعاتی بیماری‌های نادر و داروهای نادر جهان که مقر آن در فرانسه است، دیدار کردند.

راه‌های الحاق بنیاد به این مرجع علمی پزشکی و همکاری بخش علمی و تحقیقاتی بنیاد با اورفانت و همچنین تشریح آخرین فعالیت‌های علمی و یافته‌های پزشکی حمیدرضا ادراکی، مدیرعامل بنیاد از اهم موضوعات مطروحه بود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/0eBL9

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک