معاون پرستاری وزارت بهداشت مطرح کرد:

توسعه حضور پرستاران در سطح جامعه

۱۳۹۵/۰۷/۱۸ در ۱۲:۲۲

معاون پرستاری وزارت بهداشت از تدوین راهنماهای بالینی در حوزه پرستاری خبر داد و ساماندهی نظارت، اعتباربخشی و ایجاد واحد مراقبت در منزل در بیمارستان‌ها را از جمله مزایای آیین‌نامه ابلاغی جدید این معاونت دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد میرزابیگی با اشاره به تدوین راهنماهای بالینی در حوزه پرستاری، گفت: معاونت پرستاری وزارت بهداشت با توجه به اهمیت دستورالعمل‌های مدون و راهنما در ارائه مراقبت‌های باکیفیت، تدوین راهنماهای بالینی و بازنگری در راهنماهای گذشته را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: در همین زمینه با برگزاری جلسات متعدد با صاحبنظران حوزه‌های آموزش و بالین و مسئولین معاونت درمان در حوزه تدوین گایدلاین‌ها، پیش‌نویس نحوه تدوین راهنماهای بالینی تهیه شد. 

معاون پرستاری وزارت بهداشت اضافه کرد: به زودی با امضای تفاهم‌نامه دو جانبه بین معاونت پرستاری و معاونت درمان همچنین تشکیل کارگروه تخصصی کار تهیه راهنماها آغاز خواهد شد.

میرزابیگی همچنین از ابلاغ آیین‌نامه مراقبت در منزل خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت توسعه حضور پرستاران در سطح جامعه است، به همین منظور آیین‌نامه تاسیس مراکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری با مشارکت پرستاران فعال در این زمینه از سراسر کشور بازنگری شد.

وی درباره مزایای آیین‌نامه جدید گفت: تعیین تکلیف تعرفه‌ها، ساماندهی نظارت، اعتباربخشی، درجه‌بندی، تخصصی شدن مراکز و ساماندهی قراردادها و ایجاد واحد مراقبت در منزل در بیمارستان‌ها از جمله امتیازات آیین‌نامه جدید است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/x09Tc

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک