رئیس سازمان غذا و دارو اثرات منفی تحریم‌ها بر صنعت داروسازی را کتمان نکرد

توسعه صادرات در اولویت فعالیت‌های سازمان غذا و دارو

۱۳۹۴/۱۱/۱۰ در ۱۹:۰۵

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو شامگاه شنبه در برنامه تلویزیونی «اینجا حوالی فردا» که از شبکه پنج سیما پخش می‌شد، حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «ایران پزشک»، رسول دیناروند در این برنامه به جایگاه خوب صنعت داروسازی ایران اشاره کرد و در خصوص نیازهای این صنعت گفت: ما باید با زبان تجارت بین‌الملل آشنا شویم و به بیرون مرزها نگاه کنیم و صادرات دارویی خود را به کشورهای همسایه داشته باشیم تا به تراز مثبت دارویی برسیم.

رئیس سازمان غذا و دارو اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت و دولت را توسعه صادرات دانست و افزود: وزیر بهداشت در مذاکرات خود، توسعه صادرات را در اولویت قرار داده است.

دیناروند اثرات منفی تحریم‌ها بر صنعت داروسازی را کتمان نکرد و گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم، مسیر مستقیمی به وجود آمد و طی ۲ سال اخیر، بحران دارویی نداشته‌ایم.

دیناروند توسعه صادرات و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های جدید برای تولید دارو را در اولویت فعالیت‌های سازمان غذا و دارو دانست و اظهار کرد: ما توان سرمایه‌گذاری داریم و باید سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در صنعت داروسازی انجام دهیم.

وی افزود: در جلسه با وزیر بهداشت، مصوبه‌ای داشتیم که اگر ابلاغ شود، شرکت‌های صادرکننده دارو، اگر داروهایشان در فهرست دارویی کشور نباشد، تمامی گواهی‌های مربوطه برای فعالیت را می‌توانند دریافت کنند.

دیناروند گفت: داروهایی که در کشور تولید می‌شود بر اساس نیازهای بیماران و توسعه صادرات در جهت پیشبرد اقتصاد کشور است.

 

رسول دیناروند و قهرمان کشتی جهان

 

لازم به ذکر است در این برنامه قاسم رضایی، قهرمان کشتی جهان، پرچم ۳ رنگ کشورمان را به رئیس سازمان غذا و دارو اهدا کرد.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/el9lN

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک