توهم، سوغات مکمل‌های لاغری علفی ماهواره‌ها

۱۳۹۶/۰۵/۲۳ در ۱۸:۱۳

سازمان غذا و دارو

روابط عمومی سازمان غذا و دارو با اعلام این‌که این سازمان تعدادی از داروها و مکمل‌های لاغری غیرمجاز موجود در تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنتی را رصد و شناسایی کرده است، برای پیشگیری از بروز عوارض، آن‌ها را معرفی کرد.

به گزارش ایران پزشک، روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه خود با اشاره به این‌که این داروها و مکمل‌های ماهواره‌ای غیرمجاز حاوی آمفتامین، سیبوترامین و افدرین هستند که عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کننده ایجاد می‌کند، نام‌های تجاری متابولایف، ترمولایف، ترمالین، زیماکس، پاتینت لاین، آلترا لیپولاین و اکس انا دراین را از داروهای غیرمجاز لاغری برشمرد.

بنابر این گزارش، همچنین لیپولاین، اکس انادراین، مجیک اسلیم، متریم، ریلاکر، لیپودراین، جنی سیل، ترمواسلیم، تایم لایف، هربالای آدی فین و بوتانیکال اسلیمینگ نیز از دیگر داروهای لاغری ماهواره‌ای هستند که در برخی از قرص‌های روانگردان وجود داشته و موجبات اختلالات روانی در مصرف کننده را فراهم می‌آورند.

در اطلاعیه روابط عمومی سازمان غذا و دارو تاکید شده که فروشندگان داروها و مکمل‌های فوق با تبلیغات زیاد تلاش می‌کنند گیاهی بودن یک فرآورده را مترادف با عدم وجود عارضه قرار داده و باعث فریب اذهان عمومی شوند.

در این مطلب با اشاره به تنوع زیاد این داروها و مکمل‌های به اصطلاح لاغری  آمده است که اکثر آن‌ها مانع اشتهای افراد می‌شوند، کما این‌که عموم ترکیباتی که در این داروها وجود دارد شامل موادی است که باعث بروز مشکلات روانی در فرد می‌شود و برخی از افراد را دچار مشکلات گوارشی می‌کند.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو از مردم خواست به دلیل اشتیاق برای به دست آوردن وزن مناسب در کم‌ترین زمان، به سمت محصولات این چنینی نروند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2ATGF

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک