در همایش داروسازی بیمارستانی بررسی می‌شود:

جایگاه داروسازان در کیفیت درمان

۱۳۹۵/۰۹/۳۰ در ۱۶:۲۷

مدیرکل دفتر ارزیابی و کنترل تجویز و مصرف کالاهای سلامت سازمان غذا و دارو با اعلام خبر برگزاری اولین همایش داروسازی بیمارستانی گفت: دستورالعمل‌هایی تدوین خواهیم کرد که ایمنی بیماران در بیمارستان‌ها افزایش یافته و هزینه‌های اضافه و القایی به صورت قابل توجهی کاسته شود.

به گزارش ایران پزشک، مهرناز خیراندیش مدیر کل دفتر ارزیابی و کنترل تجویز و مصرف کالاهای سلامت سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو برای ارتقای ارائه خدمات محصولات تحت نظارت خود، در پی بهبود هر چه بیشتر دستورالعمل‌ها و همچنین معتبرسازی کارکرد گرایانه هر یک از نیازهای بیماران بوده و آن‌ها را در سیاست‌های خود اعمال کرده است.

وی افزود: استراتژی ما عصاره توقع مقام معظم رهبری از نظام سلامت است که فرموده‌اند بیماران به جز دغدغه بیماری نباید دغدغه دیگری داشته باشند؛ بنابراین با توجه به اهمیتی که دارو در فرآیند درمان بیمار دارد، اصول مهمی مانند رعایت صحیح زنجیره تولید، تامین، انبار کردن، توزیع و آماده‌سازی و مصرف فرآورده‌های دارویی در اثرگذاری و کیفیت درمان بیماران باید رعایت شود. در این امور  جایگاه داروسازان بیمارستانی غیر قابل چشم پوشی است.

خیراندیش ادامه داد: در نتیجه اولین همایش داروسازی بیمارستانی را با نظر مساعد رییس سازمان غذا و دارو و انجمن داروسازان ایران تدارک دیدیم.

 

همایش داروسازی بیمارستانی

 

مدیرکل دفتر ارزیابی و کنترل تجویز و مصرف کالاهای سلامت سازمان غذا و دارو با بیان این‌که اعتقاد ما این است که این همایش سرفصل جدیدی در فعالیت‌های بهینه‌تر بیمارستان‌ها خواهد گشود، اظهار کرد: بخش‌های متنوعی اعم از سخنرانی، ارائه مقالات، نمایشگاه دستاوردهای معاونت‌های غذا و دارو و بیمارستان‌های کشور در این همایش وجود خواهد داشت که با محورهای  طرح تحول سلامت و خدمات داروسازان در بیمارستان، اعتباربخشی و ارزیابی بخش مراقبت‌های دارویی، اقتصاد داروخانه‌های بیمارستانی، آموزش در حوزه داروسازی بیمارستانی، مسائل حقوقی و اخلاق حرفه‌ای، انفورماتیک و داروسازی بیمارستانی و ایمنی بیمار به پیش خواهد رفت.

خیراندیش در پایان گفت: یقینا با نتایجی که از این همایش و برنامه‌های این‌چنینی گرفته می‌شود، دستورالعمل‌هایی تدوین خواهیم کرد که ایمنی بیماران در بیمارستان‌ها افزایش یافته و هزینه‌های اضافه و القایی به صورت قابل توجهی کاسته شود.

گفتنی‌ست اولین همایش داروسازی بیمارستانی از اول دی‌ماه در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/7qmA4

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک