جراحی فک با هیپنوتیزم در مشهد

۱۳۹۴/۱۱/۰۳ در ۱۶:۱۷

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، متخصصان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استفاده از روش بی‌دردی القایی توسط هیپنوتیزم، موفق به انجام عمل جراحی فک شدند.

این عمل جراحی توسط مهدی فتحی، دانشیار بیهوشی و مجید عشق‌پور، دانشیار جراحی فک دانشگاه علوم پزشکی مشهد بدون استفاده از داروی بیهوشی یا بیحسی (wisdom tooth extraction) در دانشکده دندانپزشکی انجام شد.

 مهدی فتحی در این زمینه گفت: در این جراحی که در قالب طرح پژوهشی مصوب دانشگاه انجام شد، القای هیپنوتیزم با القای تصویرسازی ذهنی بی‌دردی بدون دارو بر روی بیمار انجام و پس از آن توسط مجید عشق‌پور، دانشیار جراحی فک و تیم جراحی مورد جراحی فک قرار گرفت.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در این عمل پس از فلپ‌برداری، اکسترکشن دندان با موفقیت انجام شد.

فتحی تصریح کرد: در تمام  مراحل عمل جراحی، بیمار بی‌دردی کامل داشت و در پیگیری ۲۴ ساعت بعد از عمل نیز علامتی از درد توسط بیمار ابراز نشد.

وی افزود: این روش می‌تواند در بیمارانی که به هر دلیلی کنتراندیکاسیون استفاده از داروهای بی‌حس کننده دارند یا به دلیل ترس مفرط از اعمال دندانپزشکی با مشکل بهداشت دهان و دندان همراه می‌شوند، بسیار کارآمد باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/NZ2C7

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک