حادثه عروسی ارومیه، اورژانس را به میدان آورد

۱۳۹۵/۱۲/۱۸ در ۱۰:۴۱

رییس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان غربی، نشت گاز مونوکسیدکربن را علت اصلی حادثه در یکی از تالارهای ارومیه دانست و گفت: در این حادثه ۱۰۲ نفر دچار مسمومیت شده بودند که ۹۷ نفر تاکنون از مراکز درمانی مرخص و ۵ نفر بستری هستند.

به گزارش ایران پزشک، باقر بهرامی علت حادثه نشت مونوکسیدکربن در تالار بهاران را عدم استاندارد بودن دودکش بخاری‌ها اعلام کرد و گفت: دودکش‌ها استاندارد نبوده و با توجه به بزرگی حادثه معلوم است نشت گاز از چندین ساعت پیش شروع شده بود که متاسفانه حاضرین در تالار عروسی به موقع متوجه موضوع نشدند.

وی افزود: هم اکنون تعدادی از مصدومین حادثه مرخص شده‌اند و تعدادی نیز برای مداوا بستری خواهند شد.

بهرامی اظهار کرد: عروس و داماد با رضایت شخصی از بیمارستان مرخص شدند که البته حال عمومی آن‌ها رضایت بخش بود.

در این حادثه تیم‌های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ متشکل از ۱۰ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با هماهنگی کشیک EOC به محل اعزام شده و چارت مدیریت بحران دانشگاه فعال شد و به بیمارستان آیت الله طالقانی (مرکز مسمومیت استان) آماده‌باش سطح نارنجی و به سایر بیمارستان‌های کلانشهر ارومیه اعلام آماده‌باش سطح زرد داده شد. در همان دقایق ابتدایی، باقر بهرامی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان غربی، فرماندهی حادثه را در محل بر عهده گرفته و ۴۴ نفر از مسمومین توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ و بقیه توسط وسایط نقلیه شخصی به بیمارستان‌های طالقانی، سیدالشهدا، امام خمینی (ره)، امام رضا (ع)، شهید عارفیان، شفا و شهید مطهری ارومیه منتقل شدند.

لازم به توضیح است که در این حادثه ۱۰۲ نفر دچار مسمومیت شده بودند که ۹۷ نفر تاکنون از مراکز درمانی مرخص و ۵ نفر بستری هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xwE5p

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک