حدود ٨ درصد افراد مراجعه کننده به مراکز زیبایی، خود زشت پندارند

۱۳۹۵/۱۲/۱۹ در ۱۷:۰۷

یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: برخی از مراجعین به جراحان پلاستیک و زیبایی، مشکل اعتماد به نفس دارند. متاسفانه امروزه برخی از متخصصان و جراحان زیبایی وقت کافی و کاملی را در اختیار مراجعین خود نمی‌گذارند.

به گزارش ایران پزشک، علیرضا صابری، عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با بیان این‌که موضوع زیبایی امری کاملا نسبی است، گفت: موضوع زیبایی در طول تاریخ و تمامی دوران بشری وجود داشته است، به طوری‌که با بررسی زندگی انسان‌های اولیه می‌توان به علاقه آن‌ها برای زیباتر شدن پی برد.

عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در خصوص موضوع خود زشت پنداری عنوان کرد: به صورت تقریبی بین ۳ تا ۸ درصد از افرادی که به متخصصان جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه می‌کنند، از مقوله خود زشت پنداری رنج می‌برند.

وی با اشاره به مراحل قبل از انجام عمل‌های زیبایی توضیح داد: شرایط و پیش آمدها بعد از عمل‌های مختلف زیبایی باید قبل از عمل به صورت دقیق در اختیار مراجعه کننده قرار بگیرد، به طوری‌که با اعمال محدودیت‌های زیبایی برای افراد پزشک متخصص باید سعی کند تا آن‌چه را که با اصول پزشکی همخوانی دارد پیاده سازی نماید.

سارا ذوالقدر، متخصص پوست، مو و زیبایی، پژوهشگر مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادی نیز با اشاره به تعریف زیبایی گفت: زیبایی همواره دارای تعریفی کلی و نسبی است، به طوری که در دوران مختلف عوض شده و قابل تعریف کامل نیست.

وی همچنین در خصوص تکامل زیبایی، اظهار کرد: مغز انسان در حین تکامل و به تدریج زیبایی و جذابیت را در غیر قرینگی صورت تعیین می‌کند.

پژوهشگر مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادی با اشاره به این‌که زیبایی جسم تاثیر مستقیم در روح افراد دارد، عنوان کرد: بسیاری از افراد گمان می‌کنند که برای زیباتر شدن باید جراحی‌ها و اقدامات رایجی مانند بوتاکس و غیره را انجام دهند، در صورتی‌که زیبایی تمام افراد وابسته به انجام چنین جراحی‌هایی نیست.

وی در برنامه «گفت‌و‌گوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با بیان این‌که برخی از مراجعین به جراحان پلاستیک و زیبایی دارای مشکلات اعتماد به نفس هستند، اذعان کرد: متاسفانه امروزه برخی از متخصصان و جراحان زیبایی وقت کافی و کاملی را در اختیار مراجعین خود نمی‌گذارند، در حالی‌که این متخصصان باید قبل از انجام هر گونه اقدام برای زیبایی صلاح فردی و اجتماعی مراجعین را در نظر بگیرند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/6UbH6

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک