نماینده دهمین دوره مجلس در آستانه برگزاری نمایشگاه ایران فارما تاکید کرد؛

حذف موانع سرمایه‌گذاری در دوران پسابرجام

۱۳۹۵/۰۵/۳۱ در ۱۶:۲۶

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته به حذف موانع سرمایه‌گذاری در دوران پسابرجام تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، سهیلا جلودارزاده، نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی، در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته ایران‌فارما، گفت: در دوران پسابرجام و با توجه به نگاه تازه‌ای که در بحث سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایجاد شده، باید بیشتر و بیشتر به سمت حذف موانع سرمایه‌گذاری پیش برویم.

وی ضمن مهم خواندن نقش نمایشگاه‌های بین‌المللی در افزایش جذب سرمایه، افزود: در برنامه ۵ ساله دولت، حدود ۲۲ درصد منابع، به جذب سرمایه‌ها و منابع خارجی اختصاص پیدا کرده که انتقال تکنولوژی نیز زیر مجموعه همین ۲۲ درصد قرار می‌گیرد، اما برای تحقق اهداف مربوط به جذب سرمایه‌گذاری، باید موانع سرمایه‌گذاری کنار زده شود.

جلودارزاده ادامه داد: مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در صنایع پیشرفته دارویی کشور، می‌تواند کمک بزرگی به اعتلای صنعت داروسازی کند و قطعا حضور سرمایه‌گذاران در نمایشگاه‌های بین‌المللی فرصت خوبی برای تعاملات تجاری است.

این نماینده مجلس گفت: گاهی کمبود‌ها و مشکلات ممکن است در بازار فروش یا در خصوص تکنولوژی‌های نو باشد که این نوع مشکلات و کمبود‌ها می‌توانند در تعامل با شرکت‌های خارجی صاحب فناوری برطرف شود.

جلودارزاده با اشاره به دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما گفت: نمایشگاه یک زبان گویا جهت معرفی توانمندی‌ها و اعلام نیاز‌ها و همچنین پایگاه خوبی برای نشان دادن کمبود‌ها و نقاط قوت است و از همین رو می‌تواند کمک شایانی به سازمان‌های متولی کند.

دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته ایران‌فارما با مشارکت بیش از ۳۰ کشور جهان، از ۲۴ تا ۲۶ شهریور ۹۵ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/FjwKS

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک