تاکید وزیر بهداشت بر انجام برنامه‌ریزی در مدیریت

حرف می‌زنیم، اما عمل نمی‌کنیم زیرا باور به برنامه‌ریزی نداریم

۱۳۹۵/۱۱/۱۶ در ۱۸:۵۳

وزیر بهداشت در همایش تبیین برنامه عملیاتی مشترک دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با تاکید بر این‌که برنامه‌ریزی جزیی از مدیریت است، گفت: باید به برنامه‌ریزی باور داشته باشیم. ما حرف می‌زنیم، اما عمل نمی‌کنیم زیرا باور به برنامه‌ریزی نداریم.

به گزارش ایران پزشک به نقل از وبدا، سید حسن هاشمی در همایش تبیین برنامه عملیاتی مشترک دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور که امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، لازمه موفقیت همه دستگاه‌های اجرایی را برنامه‌ریزی دانست و گفت: وزارت بهداشت هم از این قاعده مستثنی نبوده و برای رسیدن به اهداف خود با سرعت مطمئنه و هزینه کرد معقول نیاز به برنامه‌ریزی عملیاتی دارد.

وزیر بهداشت با تاکید بر این‌که برنامه‌ریزی جزیی از مدیریت است، افزود: باید به برنامه‌ریزی باور داشته باشیم. ما حرف می‌زنیم، اما عمل نمی‌کنیم چرا که باور به برنامه‌ریزی نداریم.

هاشمی بر ضرورت اجرایی شدن قوانین تاکید‌ کرد و افزود: مثلا در مجلس شورای اسلامی قانون ۵ ساله می‌دهند، اما تنها ۲۰ درصد از این برنامه اجرا شد؛ زیرا یا برنامه‌ریزی‌های‌مان اشتباه بوده یا برنامه‌پذیر و نظم‌پذیر نیستیم که این مسئله هم به فرهنگ‌مان بر می‌گردد.

 

وزیر

 

وزیر بهداشت با تاکید بر این‌که برای پیشبرد امور و اهداف باید برنامه‌پذیر باشیم و نظم و انضباط داشته باشیم، گفت: هنر دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونین در این است که برنامه‌ریزی را از خودشان شروع کنند.

وی افزود: وجود برنامه در هر حوزه‌ای باعث می‌شود تا مداخلات غیرتخصصی صورت نگیرد؛ زیرا یکی از مشکلات ما این است که همه خود را مجتهد می‌دانند، بنابراین لازم است که چهارچوب و قالب‌پذیر باشیم.

هاشمی با بیان این‌که باید در آینده اعتبارات به برنامه عملیاتی متصل شود، افزود: اگر بتوانیم اعتبارات را به برنامه متصل کنیم نظم را ایجاد کرده‌ایم.

وزیر بهداشت بر لزوم متعهد بودن روسا و معاونین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به مسئولیت‌های محول شده به آن‌ها تاکید کرد و افزود: در وزارت بهداشت برای ساماندهی امور راهی جز آشنایی با برنامه‌ریزی نیست تا بر اساس تخصیص اعتبارات تعیین شده برای امور هزینه شود. برای این‌که هزینه‌ها در حوزه سلامت بالا نرود، نیازمند برنامه هستیم و در این صورت می‌توان سلامت مردم را سامان داد.

هاشمی در پایان تاکید کرد: باید طرح تحول سلامت در قالب برنامه پیش‌بینی شده حرکت کند.

پایان پیام/

image_print

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک