رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین خبر داد:

حضور پزشکان عمومی و متخصصان ایرانی همراه با مترجم در بیمارستان‌های عراق

۱۳۹۵/۰۸/۲۴ در ۱۳:۰۰

سرپرست اورژانس کشور  و رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین با اشاره به اعزام نیروهای متخصص پزشک و پزشکان عمومی ایرانی به بیمارستان‌های عراق، گفت: در بیمارستان‌های کربلا، پزشکان متخصص و عمومی ما حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، پیرحسین کولیوند گفت: وزارت بهداشت و کمیته بهداشت و درمان اربعین با جدیت موضوع حفظ سلامت زائران اربعین را در اولویت اقدامات خود قرار داده است.

وی با بیان این‌که صبح امروز جلسه‌ای را با وزیر بهداشت کشور عراق داشتیم، افزود: در این جلسه پیرامون مسائل و موضوعات مربوط به سلامت و بهداشت زائران اربعین گفت‌وگو و بحث شد.

رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین عنوان کرد: تامین امنیت سلامت زائران برای ما بسیار مهم است؛ به گونه‌ای که متخصصان بهداشت و آموزش همگانی و پیشگیری از بیماری‌های واگیر در رسانه‌های ملی عراق حضور دارند و نکات مورد نیاز را به صورت روزانه به زائران از طریق این رسانه‌ها اعلام می‌کنند.

 

%da%a9%d9%88%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af-%d9%88-%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%b9%d8%b1%d8%a7%d9%82

 

وی افزود: هیچ موردی از بیماری وبا مشاهده نشده، اما زائران لازم است که در هر شرایطی نکات بهداشتی را مد نظر داشته باشند که بدون هیچ‌گونه مشکلی سفر زیارتی و معنوی خود را به پایان برسانند.

کولیوند با اشاره به اعزام نیروهای متخصص پزشک و پزشکان عمومی ایرانی به بیمارستان‌های عراق، خاطرنشان کرد: در بیمارستان‌های کربلا، پزشکان متخصص و عمومی ما حضور دارند.

مشاور وزیر بهداشت تصریح کرد: همچنین مترجمان ما در این بیمارستان‌ها حضور دارند و خوشبختانه همکاری بسیار خوبی بین ما و طرف عراقی وجود دارد.

وی افزود: قرارگاه مشترک سلامت ایران و عراق در سامرا، کربلا، نجف و بغداد ایجاد شده که بتوان خدمت‌دهی بهتر و مطلوب‌تری به زائران اربعین داشته باشیم.

سرپرست اورژانس کشور تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد که صدور مجوز ورود بالگرد و آمبولانس هوایی و تسهیلات لازم به فرودگاه‌های عراق و پذیرش رایگان زائران ایرانی در ایام اربعین در بیمارستان‌های اربعین تسهیل شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد صدور ویزای مکرر برای نیروهای اورژانسی تسهیل شود و مسیرهای امدادی برای عبور آمبولانس‌های ایرانی تعیین شود.

 

%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%b9%d8%b1%d8%a7%d9%82

 

رییس کمیته بهداشت و درمان اربعین تصریح کرد: موضوع تهویه موکب‌ها برای ما مهم است و در جلسه با وزیر بهداشت عراق این موضوع با جدیت مطرح شد.

وی اذعان داشت: لازم است که به گروه آسیب‌پذیر کمک بیشتری شود و در این راه به زائران آموزش‌های دقیقی برای مراقبت از خود داده شود.

کولیوند اظهار داشت: همچنین در راستای خدمت‌دهی بهتر به زائران در بیمارستان‌های کربلا، عمل‌های جراحی توسط پزشکان و جراحان ایرانی انجام می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2kgG5

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک