حضور ۱۰ تیم سلامت روان در محل حادثه پلاسکو

۱۳۹۵/۱۱/۰۵ در ۱۰:۱۹

معاون مرکز سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت از حضور ۱۰ تیم سلامت روان در محل حادثه پلاسکو خبر داد و گفت: بیمارستان روزبه نیز برای ارائه خدمات تخصصی‌تر روان‌پزشکی در آماده‌باش کامل است.

به گزارش ایران پزشک، علی اسدی با اشاره به حضور تیم‌های سلامت روان در محل حادثه پلاسکو به ایسنا گفت: ۱۰ تیم سلامت روان با هماهنگی وزارت بهداشت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران برای مدیریت استرس و کاهش آلام ماموران آتش نشانی، اورژانس و کسبه ساختمان پلاسکو و خانواده‌های مفقودان این حادثه در محدوده این منطقه مستقر شده‌اند. تیم‌های مدیریت استرس با همکاری استادان روان‌شناسی و روان‌پزشکی از جمله دکتر یاسمی، مشاور سابق سازمان بهداشت جهانی از روز پنجشنبه کار خود را برای کاهش و مدیریت استرس حادثه ساختمان پلاسکو شروع کردند. روز پنجشنبه و جمعه نیز شش  تیم فعال بودند.

وی افزود: روز شنبه تعداد این تیم‌ها با حضور ۲۰ کارشناس سلامت روان در قالب ۱۰ تیم دو نفره افزایش یافت. همچنین بیمارستان روزبه برای ارائه خدمات تخصصی‌تر روان‌پزشکی در آماده‌باش کامل است. در این راستا آماده‌سازی و آموزش اولیه در خصوص موارد مرتبط با این حادثه صورت گرفته است.

اسدی ادامه داد: نظارت بر عملکرد درمانی نیز به صورت مداوم توسط دو استاد آنکال انجام می‌گیرد و موارد ارجاعی از سوی تیم‌های مستقر و سیار محل حادثه به صورت تمام وقت پذیرش می‌شوند. همچنین جلسه گروهی با مشارکت نمایندگان بهزیستی، سازمان نظام روان‌شناسی برای گروه امداد، نجات و حریق حاضر در حادثه پلاسکو برگزار شد 

معاون مرکز سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه بیان کرد: تیم‌های سلامت روان با حضور در ایستگاه ۶۰ آتش نشانی، ضمن قدردانی از زحمات آتش نشانان و عرض تسلیت، قرار ملاقات با خانواده شهید این پایگاه جهت مداخلات روانی و حمایتی گذاشته شد. از سوی دیگر با توجه به حضور خانواده‌های مفقودین و شهدا در صحنه حادثه، این تیم‌ها، خدمات لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهند و تلاش خود را در فاز حاد به کار بسته‌اند تا از عوارض بلند مدت و گاهی غیرقابل درمان، جلوگیری کنند.

پایان پیام/

Print Friendly, PDF & Email

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک