معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت:

حفاظت مالی از مردم قبل از دولت یازدهم در بدترین وضعیت بود

۱۳۹۵/۰۸/۰۵ در ۱۶:۰۱

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در مراسم افتتاحیه نهمین کنگره ملی مدیریت سلامت در تبریز، حفاظت مالی از مردم قبل از دولت یازدهم را در بدترین وضعیت بین کشورهای در حال توسعه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، علی ماهر صبح امروز در مراسم افتتاحیه نهمین کنگره ملی مدیریت سلامت در تبریز از عضویت ایران در کنفدراسیون بیمارستان‌های جهان خبر داد و گفت: این امر نشان دهنده روند رو به رشد بهداشت و اقتصاد سلامت در کشور است.

ماهر با اشاره به سه هدف اساسی طرح تحول سلامت افزود: در زمینه حفاظت مالی از مردم، قبل از دولت یازدهم در بدترین وضعیت قرار داشتیم به طوری که حتی در بین کشورهای در حال توسعه نیز وضعیت ما نامناسب بود.

وی ادامه داد: عدم پوشش مالی مردم در حالی بود که شعار سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های بین‌المللی پوشش کامل و فراگیر جمعیت بود و عملا دچار ضعف شدید حفاظتی از مردم بودیم که با اجرای طرح تحول سلامت این نقصان برطرف شد.

ماهر اظهار کرد: ایجاد عدالت به همراه حفاظت مالی در بخشی که بیشترین آسیب را داشتیم با اجرای طرح تحول سلامت در کشور رخ داد و مردم نیازمندی که به بخش دولتی مراجعه می‌کردند با کمترین هزینه خدمات دریافت می‌کنند.

وی افزود: دسترسی به خدمات، ارتقای کیفیت ویزیت، ارتقای کیفیت هتلینگ، ترویج زایمان طبیعی، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و راه‌اندازی اورژانس از جمله اقداماتی است که در طول مدت سه سال انجام شد.

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به بازسازی و نوسازی بیمارستان‌های کشور گفت: ۶۰ درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده بود که نوسازی شدند.

گفتنی‌ست نهمین کنگره‌ ملی مدیریت سلامت صبح امروز با حضور قائم مقام وزیر بهداشت و معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در تبریز آغاز به کار کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/eu7uC

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک