دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران مطرح کرد:

حفظ کارایی بلند مدت دندان با علم اندو

۱۳۹۶/۱۰/۱۵ در ۱۸:۱۶

دندان پزشکی

دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: درمان ریشه دندان از آبسه‌های بزرگ و عفونت‌های مزمن جلوگیری می‌کند و همچنین از تحمیل درمان‌های اضافه به بیماری جلوگیری کرده و در حفظ بلند مدت دندان و عملکرد آن بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش ایران پزشک، سمیرا شاه سیاه در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران در ارتباط با درمان ریشه دندان یا اندو اظهار کرد: سال‌هاست که دندانپزشکی به سمتی حرکت کرده که به جای کشیدن دندان به نگهداری آن پرداخته است.

وی افزود: به علم نگهداری دندان و حفظ ریشه آن اندو می‌گویند و از زمانی که فرد بخواهد در هر رده سنی دندان خود را نگه دارد، علم و هنر درمان ریشه به چشم می‌آید.

دبیر مشاوره علمی دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران بیان کرد: درمان ریشه، خارج کردن اعصاب دندان و سلول‌ها و باکتری‌ها از ریشه بوده که طی سال‌های مختلف تکنیک‌های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی در این عرصه مورد استفاده قرار گرفت که هدف همه این روش‌ها حفظ ریشه دندان به بهترین شکل بوده است.

شاه سیاه ادامه داد: درمان ریشه دندان از آبسه‌های بزرگ و عفونت‌های مزمن و عود آن جلوگیری می‌کند و همچنین از تحمیل درمان‌های اضافه به بیماری جلوگیری کرده و در حفظ بلند مدت دندان و عملکرد آن بسیار تاثیرگذار است.

وی اظهار کرد: دندانپزشکی که از علم روز دنیا بهره مند باشد بهتر می‌تواند خدمات را به بیمار ارائه کند در واقع با ارائه خدمات مناسب و به روز دنیا، عملکرد بلندمدت برای دندان فرد را ضمانت می‌کند.

دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران با بیان این‌که در دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه دندانپزشکی از جمله مبحث اندو ارائه می‌شود، گفت: هدف برگزاری این کنگره ارائه تکنیک‌های‌ نوین در حوزه حفظ سلامت دهان و دندان است که این مسئله در حوزه پیشگیری و درمان موثر جای دارد.

وی عنوان کرد: در بخش درمان ریشه سعی کردیم از جدیدترین دستاوردهای علمی در این زمینه بهره‌مند شویم و بر همین اساس جدیدترین تکنیک در حوزه آماده سازی کانال ریشه، پروتکل‌های درمانی، دارویی، فیزیکی و شیمیایی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد تا بتوانیم عملکرد بلند مدت دندان و حفظ دندان را شاهد باشیم.

شاه سیاه اظهار کرد: در دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران علاوه بر ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی، سخنرانی‌های فعال و دو طرفه نیز توسط همکاران انجام خواهد گرفت. همچنین همکاران تجربه‌های مطب خود را عنوان می‌کنند.

گفتنی‌ست دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ha7Yg

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک