حمله پزشک به پرستار در یک بیمارستان خصوصی

۱۳۹۵/۱۱/۱۰ در ۱۱:۰۴

رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران از وقوع حادثه تلخ حمله فیزیکی یک پزشک به یک پرستار در یکی از بیمارستان‌های خصوصی پایتخت به شدت گلایه و انتقاد کرد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از مهر، حمید چراغی گفت: یکی از ویژگی‌ها و معیارهای حائز اهمیت برای پیشرفت در هر جامعه و سازمانی، رعایت اخلاق است و تا زمانی که به مبانی اخلاقی پایبند نباشیم، در این مسیر با مشکلات و چالش‌هایی مواجه خواهیم شد که آسیب‌زا خواهند بود.

چراغی با گلایه از این‌که عده‌ای معدود و قلیل از پزشکان با زیرپا گذاشتن جنبه‌های اخلاقی در حرفه طبابت باعث شده‌اند چهره خدوم جامعه پزشکی تحت الشعاع قرار بگیرد، افزود: متاسفانه در برخوردهای فیزیکی معدود پزشکان با پرستاران در بیمارستان‌ها، هیچ مرجع و منبع رسیدگی وجود ندارد و همواره سعی کرده‌اند وقوع این قبیل اتفاقات ناگوار و تلخ را مسکوت نگه دارند یا این‌که به دنبال کسب رضایت از پرستار بوده‌اند.

رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با اشاره به موارد متعدد حمله پزشک به پرستار در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، گفت: مورد اخیر که هفته گذشته در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران رخ داده از همان رویکردهای بی‌توجهی به مشکلات پرستاری نشات می‌گیرد.

چراغی با اشاره به حمله پزشک به پرستار باردار که تنها به خاطر یک اشتباه لفظی صورت گرفته، افزود: این قبیل رفتارهای خشونت آمیز در محیط بیمارستان‌ها، جو بی‌پناه بودن پرستاران را القا می‌کند.

وی ادامه داد: به عنوان نماینده صنفی پرستاران تهران، این موضوع را پیگیری و دنبال خواهم کرد و از تمامی پرستاران همکار درخواست می‌کنم در صورت بروز چنین مشکلاتی، موضوع را به سازمان نظام پرستاری و نیروی انتظامی اطلاع دهند تا بتوان از طریق مراجع قانونی و حقوقی پیگیر بود.

رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با تاکید بر این‌که عده‌ای قلیل از پزشکان چنین رفتارهای غیراخلاقی را از خود نشان می‌دهند، تصریح کرد: متاسفانه این تعداد اندک، باعث شده‌اند تا خدمات جامعه پزشکی تحت الشعاع این قبیل مسائل قرار بگیرد. در حالی‌که همگان خوب می‌دانیم، جامعه پزشکی کشور همواره تلاش کرده به مردم خدمت کند.

وی افزود: انتظار جامعه پرستاری کشور از رییس سازمان نظام پزشکی و شخص وزیر بهداشت، این است که با چنین رفتارهای غیراخلاقی در مراکز درمانی به شدت برخورد کنند و اجازه ندهند، خدمات پزشکان قربانی این حرکات زشت و ناپسند گردد.

چراغی با اشاره به پرستاری که مورد حمله پزشک قرار گرفته، گفت: متاسفانه شرایطی بر بیمارستان‌ها حاکم است که باعث شده او عنوان کند که دیگر حاضر نیست به محل کارش باز گردد.

رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران، ایجاد احساس امنیت در محیط مراکز درمانی را نیازمند حمایت دستگاه‌های مسئول و قضایی دانست و افزود: تا زمانی‌که احساس امنیت در محیط کار فراهم نشود، شاهد بروز چنین رفتارهای غیر اخلاقی از سوی معدود پزشکان خواهیم بود.

پایان پیام/

Print Friendly, PDF & Email

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک