در گفت‌وگو با ایران پزشک مطرح شد:

حمیدیه خوزستان، استعداد بالقوه گیاهان دارویی

۱۳۹۷/۰۲/۰۷ در ۲۰:۰۸

حسن بهداد

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان حمیدیه گفت: در حال حاضر گیاهان دارویی منطقه به صورت طبیعی در این شهرستان رشد می‌کند و طی برنامه ریزی‌هایی که خواهیم داشت، قصد داریم این گیاهان را در کنار یک اقامت‌گاه بوم‌گردی بکاریم و به صورت ارگانیک برای ساخت داروهای گیاهی استفاده کنیم.

حسن بهداد در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان حمیدیه در استان خوزستان برای کاشت گیاهان دارویی، گفت: شهرستان حمیدیه با توجه به ظرفیت‌های طبیعی و کشاورزی، دارای گیاهان دارویی بسیاری است که بسیاری از این گیاهان برای تولید داروهای گیاهی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به زیست‌گاه نوع خاصی از عقرب در این شهرستان، افزود: همچنین در این شهرستان یک آزمایشگاه سرم سازی نیز وجود دارد که با توجه به این‌که این شهرستان زیست‌گاه نوع خاصی از عقرب است، از این عقرب برای نمونه‌گیری و ساخت سرم استفاده می‌شود.

بهداد در مورد برنامه‌های آتی برای استفاده بیشتر از گیاهان دارویی این شهرستان، اظهار کرد: در حال حاضر گیاهان دارویی منطقه به صورت طبیعی در این شهرستان رشد می‌کند و طی برنامه ریزی‌هایی که خواهیم داشت، قصد داریم این گیاهان را در کنار یک اقامت‌گاه بوم‌گردی بکاریم و به صورت ارگانیک برای ساخت داروهای گیاهی استفاده کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/doZim

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک