در هفته پیشگیری از مسمومیت­‌ها

خوزستانی‌ها مانع مسمومیت دارویی می‌شوند

۱۳۹۵/۰۸/۰۱ در ۲۰:۱۲

رییس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، برنامه‌های هفته پیشگیری از مسمومیت‌ها در خوزستان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، فریده یونسی گفت: شعار هفته پیشگیری از مسمومیت­‌ها، «با افزایش آگاهی، مانع مسمومیت دارویی شوید» انتخاب شده که دلیل آن افزایش شیوع مسمومیت دارویی در کشور است.

وی افزود: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برنامه‌های مختلفی را در این زمینه در دست تهیه دارد.

یونسی تهیه و نصب پوستر پیشگیری از­ سرب، پمفلت، پیشگیری از مسمومیت دارویی، پمفلت برخورد اولیه با مسمومیت‌­ها، تدارک مصاحبه‌های مختلف در برنامه‌های صدا و سیما، تهیه، چاپ و نصب بنر، پارچه نویسی، ارسال پیامک، برگزاری سمینار سو مصرف مواد و تهیه آمار تعداد مسمومین مراجعه کننده به بیمارستان‌­ها را از جمله برنامه‌های این معاونت عنوان کرد.

وی افزود: منظور از اجرای این برنامه­‌ها، ارتقای سطح فرهنگ و دانش عمومی جامعه در خصوص پیشگیری از مسمومیت‌ها، آموزش عمومی و همگانی شهروندان خوزستانی، انجام اقدامات اولیه و ضروری درمانی شهروندان، ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی و کاهش مرگ و میر ناشی از مسمومیت‌ها است. دانشگاه به صورت زنده در برنامه رادیویی مجله خانواده و گفت‌وگوهای اختصاصی و ویژه در برنامه زنده طعم زندگی صدا و سیمای مرکز خوزستان حضور خواهد داشت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/MRSw3

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک