تبلیغات ماهواره‌ای درمان با لیزر:

دامی برای مبتلایان به هموروئید

۱۳۹۵/۰۸/۱۰ در ۱۹:۳۹

رییس انجمن کولوپروکتولوژی، تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان هموروئید را اغراق آمیز دانست و ازخطرناک بودن لیزر برای درمان هموروئید در شرایط غیر استاندارد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از باشگاه خبرنگاران، رسول عزیزی در ارتباط با بیماری هموروئید (بواسیر) گفت: به طور کلی هموروئید عضوی از بدن است که در اثر مشکلاتی مثل یبوست یا رژیم غذایی نامناسب، ملتهب می‌شود. 

وی جراحی را اصلی­‌ترین درمان بیرون­‌زدگی هموروئید و خون‌ریزی آن معرفی کرد و افزود: سرطان روده یا افتادگی آن علائمی مشابه هموروئید مانند دیده شدن خون در مدفوع دارد که در برخی مواقع تشخیص را دچار مشکل می‌­کند، اما تشخیص درست نوع بیماری برای شروع درمان بسیار مهم و ضروری است.

عزیزی با اشاره به تبلیغات شبکه­‌های ماهواره­‌ای مبنی بر درمان کامل هموروئید توسط لیزر، اظهار داشت: امروزه جراحی هموروئید تغییر کرده، اما در تبلیغات ماهواره اغراق شده، زیرا استفاده از لیزر برای درمان، مطابقت زیادی با روش‌­های استاندارد ندارد.

وی با تاکید بر اهمیت تشخیص دقیق این بیماری ادامه داد: در برخی مواقع استفاده از لیزر برای درمان هموروئید نه تنها موثر واقع نمی­‌شود، بلکه به سبب انجام آن در شرایط غیر استاندارد و در مطب­‌ها بدون بی‌هوشی، عوارض خطرناکی برای بیمار به دنبال دارد.

رییس انجمن کولوپروکتولوژی با اعلام این‌که نباید به انجام لیزر در شرایط غیراستاندارد اعتماد شود، گفت: به هر علامتی در زمینه هموروئید باید توجه ویژه داشت، چرا که گاهی بیماری فرد مربوط به روده است و از این جهت تشخیص به موقع از اهمیت بالایی برخوردار است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/rIMGO

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک