رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور:

درآمد پزشکان قبل و بعد از طرح تحول سلامت بررسی شود

۱۳۹۵/۰۷/۲۵ در ۱۵:۴۳

رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور خواستار بررسی درآمد پزشکان قبل و بعد از طرح تحول سلامت شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از نظام پرستاری، علی محمد آدابی روز یکشنبه در جلسه شورای عالی نظام پرستاری که در شهر مقدس قم برگزار شد، گفت: آسیب‌های پرداخت ناعادلانه کارانه‌ها در نظام سلامت کشور که ریشه در گذشته دارد، در این دولت خودش را بیشتر نشان داده است.

وی با عنوان این مطلب که پرداخت ناعادلانه کارانه باعث ایجاد نارضایتی شده، گفت: وزارت بهداشت بودجه ۱۰ وزارتخانه را می‌بلعد و این ظلم به سایر دستگاه‌هایی است که به مردم خدمت می‌کنند.

آدابی با طرح این موضوع که آیندگان حق دارند بر ما خرده بگیرند، افزود: حال این سوال مطرح است که آیا طرح تحول سلامت برای اشباع کردن جیب پزشکان بوده است.

رییس کل سازمان نظام پرستاری تاکید کرد: برای این‌که ابهامات برطرف شود، بهتر است که درآمد پزشکان قبل و بعد از طرح تحول سلامت بررسی شود و شفاف به مردم بگویند.

وی ادامه داد: چرا باید شاهد تفاوت نجومی در پرداخت‌های پزشکان باشیم در حالی‌که خوب می‌دانیم چه خسارت‌هایی می‌تواند ایجاد کند.

آدابی از اختلاف طبقاتی به عنوان یکی از پیامدهای پرداخت‌های نجومی نام برد و افزود: بی‌عدالتی ویرانگر است.

رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور گفت: آرزو دارم روزی برسد که یقه حیف و میل کنندگان منابع کشور را بچسبند و از آن‌ها سوال کنند که پول‌های مردم را کجا هزینه کردید.

وی با اعلام این‌که در سه سال گذشته بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان در طرح تحول سلامت هزینه شده، افزود: باید بگویند این پول کجا و برای چه کاری هزینه شده است.

آدابی با تاکید بر این‌که حاکمیت باید بر هزینه کرد منابع کشور نظارت کند، گفت: درمان باید برای همه اقشار جامعه یکسان باشد.

وی با اشاره به اصل ۴۳ قانون اساسی، اظهار داشت: هر بلایی که سر ما می‌آید به خاطر زیر پا گذاشتن قانون است.

آدابی با انتقاد از این‌که ۹ سال از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌گذرد، اما هنوز این قانون اجرایی نشده، گفت: در مقابل، طرح تحول سلامت که قانون هم نیست، یک شبه اجرا می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/a1S3S

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک