رییس سازمان غذا و دارو:

در زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی به مویی بند هستیم

۱۳۹۵/۱۱/۰۷ در ۱۳:۱۳

رییس سازمان غذا و دارو در همایش دانشگاه‌های قطب شمال غرب کشور که در تبریز برگزار شد با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت و مشکلات تامین هزینه‌ها گفت: وزارت بهداشت و کل زیرمجموعه این وزارت‌خانه در این دوره کارهای بسیار ارزش‌مندی انجام داد، اما با بد عهدی کسانی، این تلاش‌ها در انتهای کار با سختی مواجه شد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، رسول دیناروند در این همایش با اشاره به فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شروع دهه فجر گفت: هم‌زمان با دهه فجر، سه و نیم سال از شروع کار دولت یازدهم می‌گذرد و وارد شش ماه پایانی می‌شویم که شرایط و ویژگی آن متفاوت است. معمولا در شش ماه ابتدایی کار، دولت‌ها تازه سر کار آمده‌اند و شعارهایی می‌دهند، اما در شش ماه پایانی فرصتی وجود ندارد و باید برنامه‌هایی که طرح شده را به سر انجام رساند.

وی افزود: در چهار سال، هم می‌توان کارهای بسیاری انجام داد و هم می‌شود هیچ کاری انجام نداد. با تجربه حضور چند دوره در وزارت بهداشت، فکر می‌کنم وزارت بهداشت و کل زیرمجموعه این وزارت‌خانه در این دوره کارهای بسیار ارزش‌مندی انجام داد، اما با بد عهدی کسانی، این تلاش‌ها در انتهای کار با سختی مواجه شد. در حال حاضر مشکلاتی را تحمل می‌کنیم که ناشی از بد عهدی کسانی است که ادعای کمک کردن داشتند.

دیناروند با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، اظهار کرد: این برنامه به یکی از نقاط قوت دولت تبدیل شد که نتیجه آن را مجموعه مسئولین و مردم حس کردند و با وجود جوسازی‌ها طی هشت ماه اخیر در رسانه‌ها و تزریق نگاه منفی، هنوز مردم حس می‌کنند یکی از دستاوردهای جدی این دولت، حوزه سلامت است.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به این‌که در هیچ نظرسنجی طی سه سال اخیر، رضایت‌مندی مردم در حوزه سلامت از رتبه اول و دوم پایین‌تر نرفته، گفت: بارها طی ماه‌های اخیر گفتیم که این حاصل بی‌تدبیری است که معضل اصلی اعتبار حل نمی‌شود و به حوزه سلامت فشار وارد می‌شود. الان به جایی رسیدیم که در حوزه زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی به مویی بند هستیم. اگر این زنجیره قطع شود، به راحتی نمی‌توان آن را ترمیم کرد. هرچند هنوز پزشکان و پرستاران و بیمارستان‌ها به ارائه خدمت مشغول هستند، اما ارائه خدمت باید با جبران هزینه همراه باشد. این مشکل باید حل شود، زیرا به نفع کل نظام است.

وی با اظهار امیدواری برای حل مشکل تامین هزینه‌ها، افزود: امیدواریم در بهمن که ماه نوید پیروزی و شادی است، این مشکل حل شود و حوزه سلامت با موفقیت امسال را به پایان برساند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2D32Z

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک