رییس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور:

دغدغه جامعه پرستاری دستیابی به حقوق عدالت محور و پایداراست

۱۳۹۵/۰۷/۲۵ در ۰۹:۳۰

پرستار

رییس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور خواستار توجه مجلس و دولت به مطالبه جامعه پرستاری برای اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری شد.

به گزارش ایران پزشک، طاهره زاهد صفت گفت: دغدغه ذهنی جامعه پرستاری کشور پس از حدود ۱۰ سال از عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب سال ۸۶، دستیابی به احقاق حقوق عدالت محورانه و پایدار و تاثیرگذار در داشتن یک زندگی معمولی است.

وی افزود: حرفه پرستاری در هر لحظه ارائه خدمات، آمیخته با تلاش و سختی فراوان است و هم اکنون صاحبان این حرفه با جان و دل و با وجود مشکلات فراوان در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

زاهد صفت ادامه داد: انتظار ما از وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، فراهم کردن بستر مناسب در فصل بودجه‌بندی از نظر اعتبارات لازم در جهت اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری پرستاری است که مقوله بسیار مهمی برای پرستاران در وضعیت کنونی بوده و یقینا اجرای آن ضمن ارائه خدمات استاندارد و طبق شرح وظایف به بیماران، باعث خواهد شد که بیمه‌ها با قیمت پایین‌تری این خدمات را خریداری کنند که خود باعث صرفه‌جویی در منابع مالی سازمان‌های بیمه‌گر و حوزه سلامت خواهد بود.

وی ضمن تقدیر از نوع تفکر عدالت محورانه مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس در راستای برقراری شرایط مطلوب و عادلانه برای دریافتی‌های کارکنان وزارت بهداشت، گفت: وضع موجود توجه اکید سیاست‌گزاران به آمارهای واقعی ارایه‌دهندگان خدمات در مراکز درمانی را امری ضروری می‌دانیم، زیرا توجه واقع‌بینانه، کمک می‌کند تا به دنبال نظام پرداختی باشیم که انگیزه‌ها را سرکوب نکند و تلاش و کوشش را در همکاران بیش از پیش تقویت کند.

رییس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور اظهار داشت: انتظار داریم و امیدواریم در سالی که طبق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مزین به اقدام و عمل است، دولت و مجلس به مطالبه‌گری به حق جامعه پرستاری ندای مثبت دهند، زیرا توجه به این حق‌گرایی، توجه به حقوق آحاد مردم و ارتقای سلامت آنان خواهد بود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/KwwsJ

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک