مدیر جشنواره علوم بینایی شمس تشریح کرد:

دلایل اعطای نشان «طبیب دیدگان» به وزیر بهداشت

۱۳۹۵/۱۲/۰۳ در ۲۲:۰۱

مدیر نهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس، دلایل انتخاب وزیر بهداشت برای اعطای نشان «طبیب دیدگان» را تشریح کرد.

به گزارش ایران پزشک، سید فرزاد محمدی گفت: تحول در روش‌های جراحی چشم و رهبری در اجرای طرح‌های بزرگ کشوری در حوزه چشم پزشکی و خدمت در مناطق محروم از عمده دلایل انتخاب وزیر بهداشت، برای اعطای نشان طبیب دیدگان (بالاترین نشان جشنواره شمس) است.

او ادامه داد: با گذشت حدود ۱۰ سال از انجام مطالعه جمعیتی چشم پزشکی تهران به رهبری سید حسن هاشمی، هنوز از نتایج این تحقیقات به عنوان یک مرجع علمی در کشور بهره گرفته می‌شود و کوهورت (مطالعه آینده نگر) چشم پزشکی شاهرود در ایران یکی از بهترین کوهورت‌های چشم در جهان به شمار می‌رود.

محمدی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی وزیر بهداشت در زمینه تعاملات انسانی مثبت با بیماران که حس اعتماد، رضایت و آرامش را در آنان به همراه داشته، تصریح کرد: همچنین به همت ایشان و با اجرای طرح بنیاد نور آوران و راه اندازی بیمارستان‌های سیار در ۱۵ نقطه از مناطق محروم کشور، امکان ارائه خدمات ارزنده درمانی در حوزه‌های چشم پزشکی و دندان‌پزشکی در این مناطق میسر شده است.

او افزود: از این رو جایزه پروفسورخدادوست با عنوان نوع دوستی و پیشگیری از نابینایی در پنجمین جشنواره شمس به سید حسن هاشمی اعطا شد.

محمدی از جایزه پروفسور پیمان با عنوان دانشمند برتر به عنوان بخش دیگری از جشنواره‌های ادواری شمس نام برد و گفت: سید حسن هاشمی در جشنواره سوم (۶ سال قبل) این افتخار را دریافت کرده‌اند.

مدیر برنامه جشنواره همچنین به نقش کلیدی سید حسن هاشمی در توسعه و به کارگیری روش‌های نوین جراحی چشم در کشور و به عنوان مثال جراحی مدرن آب مروارید در دهه گذشته اشاره کرد و اظهار کرد: این امر از بیمارستان فارابی و مراکز غیردولتی آغاز و سپس در سراسر کشور عمومیت یافت.

او یادآور شد: طراحی نشان طبیب دیدگان به پاس خدمات پروفسور محمد قلی شمس، پدر علم نوین چشم پزشکی کشور صورت پذیرفته و این نشان تا پیش از این به کسی اعطا نشده است.

محمدی گفت: قرار است روز پنج شنبه این نشان به وزیر بهداشت اعطا شود و همزمان لوح تجلیلی به امضای پروفسور یلدا به نمایندگی از طرف پروفسور محمد قلی شمس و امضای دو شخصیت علمی دیگر نیز تقدیم می‌شود.

سید حسن هاشمی پس از دریافت نشان‌های دانشمند برتر، نوع دوستی و پیشگیری از نابینایی و آموزگار برتر در سال‌های گذشته، روز پنجشنبه پنجم اسفند ۹۵، بالاترین نشان جشنواره چشم پزشکی شمس را با عنوان «طبیب دیدگان» دریافت می‌کند؛ این نشان برای نخستین بار در کشور در جشنواره شمس اعطا خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/tD1gU

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک