یک متخصص پوست مطرح کرد:

دور کردن چروک‌های صورت با رژیم سرشار از آب و پروتئین

۱۳۹۵/۱۱/۲۸ در ۱۵:۲۷

یک متخصص پوست با اشاره به اهمیت تغذیه در پیشگیری از پیری زودرس پوست، گفت: استفاده از پروتئین مناسب در رژیم غذایی، رساندن آنتی اکسیدان به بدن از طریق میوه و سبزی، آب و مایعات کافی، روند پیری پوست را به تعویق می‌اندازد.

به گزارش ایران پزشک، امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست در مورد بوتاکس و تزریق این فرآورده به پوست گفت: این فرآورده از سال ۱۹۸۰ مطرح شد و برای کسانی موثر بود که علت چین و چروک صورت‌شان، استفاده زیاد از عضلات‌شان بود. یعنی افرادی که موقع صحبت کردن روی پیشانی آن‌ها چروک ایجاد می‌شود یا افرادی که با پیشانی اخم یا با ابرو صحبت می‌کنند.

وی با بیان این‌که تزریق بوتاکس برای افراد بالای ۲۰ سال انجام می‌شود، افزود: برای افراد زیر ۲۰ سال بوتاکس تزریق نمی‌شود. برای افراد زیر ۲۰ سال که دارای چین و چروک هستند، توصیه می‌کنیم عادت صحبت کردن با عضلات را ترک کنند.

این متخصص پوست در پاسخ به این پرسش که کسی که جوش یا تبخال دارد، می‌تواند تزریق بوتاکس انجام دهد، گفت: خیر. در این موارد صبر می‌کنیم تا مشکل عفونی برطرف شود، سپس اقدام به بوتوکس می‌کنیم. خانم‌های باردار و شیرده نیز نباید در این ایام اقدام به بوتاکس کنند. توصیه می‌کنیم برای انجام بوتوکس حتما به فرد متخصص که در این زمینه تجربه دارد مراجعه کنند و از انجام این کار در آزمایشگاه‌ها خودداری شود، اما اگر بوتاکس به منظور فلج عضلات گردن انحام می‌شود، چون در حجم بالا استفاده می‌شود، آنتی بادی ساخته شده و ممکن است موثر نباشد.

وی در ادامه بیان کرد: اگر هدف از زیبایی حجم دهی باشد، از روش‌هایی همچون فیلر (پر کننده)، ژل، تزریق چربی و لیزر. البته روش لیفت با نخ هم هست که روش جدیدی است، استفاده می‌شود.

احسانی در خصوص استفاده از دارو (کرم) و تاثیری آن پیشگیری از پیری زودرس پوست گفت: دارو یا کرم‌های ضد چروک ترکیباتی شامل ویتامین C، رتینول و اسید میوه دارند و حداقل ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است تا این داروها اثرات اولیه درمانی را داشته باشند. فرمولاسیون این کرم‌ها به گونه‌ای است که فعال سازی فیبروبلاست‌ها را که سلول‌های سازنده کلاژن هستند، تحریک می‌کنند. فرد در سن ۳۰ تا ۳۵ سالگی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند و البته به عنوان پیشگیری و عوارضی هم ندارد. کرم‌هایی در بازار موجود است که اثر سریعی دارند و اثرشان به سرعت هم برطرف می‌شود.

این متخصص پوست در برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت درباره نقش تغذیه در پیشگیری از پیری زودرس گفت: تغذیه مهم است و استفاده از پروتئین مناسب در رژیم غذایی، رساندن آنتی اکسیدان به بدن از طریق میوه و سبزی، آب و مایعات کافی، روند پیری پوست را به تعویق می‌اندازد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/KpyQV

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

ایران پزشک