دوقلوهای خانم وزیر مانع سفرش به ایران شدند

۱۳۹۴/۱۱/۰۶ در ۱۷:۳۸

حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به ایتالیا با همتای خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، وزیر بهداشت طی یادداشتی در خصوص این سفر و دیدار با وزیر بهداشت ایتالیا نوشت:

دوشنبه و اولین روز سفر رئیس جمهور به ایتالیا، دیداری با خانم لورنزین وزیر بهداشت ایتالیا داشتم؛ در فضایی صمیمانه که امیدوارم به انتقال تجربیات ارزشمند این کشور در حوزه بهداشت و درمان و نیز گسترش روابط با ایران بیانجامد. ارائه خدماتی که شایسته ملت شریف ایران باشد، بی‌شک نیازمند بهره‌گیری از تجربیات بین‌المللی به ویژه در حوزه سلامت است.

حال که با تلاش همکارانم در دولت و دعای خیر مردم فصل جدیدی از مناسبات بین‌المللی آغاز شده است، سفر کوتاه به ایتالیا و بازدید از مراکز بهداشتی درمانی این کشور را فرصت مغتنمی می‌دانم که می‌تواند آغازگر همکاری‌های جدیدی در حوزه سلامت با کشورهای اروپایی باشد.

امروز در کنار بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش تفاهم و همکاری در زمینه‌های ارتقای بهداشت عمومی؛ کنترل ایمنی مواد غذایی؛ ساخت بیمارستان و فناوری‌های دارو؛ نکته قابل توجه دیگر، آشنایی کامل طرف ایتالیایی با ایران بود.

خانم بیتریس لورانزین آشنایی زیادی با ایران داشت. برای اینکه ثابت کند فردی عملگراست؛ تاکید کرد بلافاصله پس از سفر، موارد مورد تفاهم را پیگیری خواهد کرد.

وی حتی اشعار شعرای ایرانی را خوانده و به آنها علاقمند است و برای سفر به ایران بسیار ابراز تمایل کرد و به مطایبه گفت که دوقلوهای کوچکی دارد و چون مشغول مراقبت از آنهاست، این امر سفر را برایش مشکل کرده است. همانجا با اشاره به عادی بودن چند قلوها در ایران، به وی اطمینان خاطر دادم که با خیال آسوده می‌تواند به کشورمان سفر کند.

امید که با گسترش همکاری در بخش‌های مختلف بهداشتی و درمانی با کشورهای پیشرفته جهان، بتوانیم گام‌های بلندی در ارتقای سطح سلامت مردم شریف و عزیز کشور برداریم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/WgNFm

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک