دومین خط تولید وارنیش فلوراید ایران افتتاح شد

۱۳۹۶/۱۰/۱۴ در ۱۹:۴۴

وارنیش فلوراید

خط تولید وارنیش فلوراید شهرستان تویسرکان به همت شرکت الوند شیمى تویسرکان و با حضور مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکى وزارت بهداشت و نماینده مردم تویسرکان در مجلس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، رضا مسائلى، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکى وزارت بهداشت با اشاره به صدور پروانه ساخت این کارخانه توسط وزارت بهداشت و توزیع محصولات وارنیش فلوراید آن گفت: این کارخانه با کیفیت مطلوب و استانداردهاى بالا تولید را شروع کرده است.

وى افزود: این کارخانه دومین تولید کننده کشور در حوزه محصولات پیشگیرى از پوسیدگى دندان است. در حال حاضر برنامه‌هاى خوبى براى پیشگیرى از پوسیدگى دندان داریم و هفت میلیون دانش آموز سالانه دوبار و به مدت دو سال به صورت رایگان وارنیش فلوراید مى‌شوند.

مسائلى گفت: پیشگیرى از پوسیدگى دندان به عنوان بزرگترین عامل عفونى است و ما پیشگیرى را مقدم بر درمان می‌دانیم به همین دلیل چنین تولیداتى براى کشور بسیار کمک کننده خواهد بود.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به این‌که این محصول باید تولیدات خود را با فرهنگ‌سازى به میان مردم ببرد، گفت: سرمایه گذارى توسط طرف کره‌اى انجام شده است و ما با استفاده از این موقعیت باید براى بازارهاى بین المللى نیز برنامه‌ریزى کنیم.

وى ادامه داد: کشورهاى منطقه و آسیاى مرکزى از کشورهاى هدف ما هستند و تولیدات ما باید به این کشورها راه پیدا کنند.

مسائلى از مسئولان این کارخانه خواست که به سرعت راه بازارهاى بین المللى را طى کنند و در سطح کشور نیز فرهنگ سازى را انجام دهد.

در این افتتاحیه محمد مهدى مفتح، نماینده مردم تویسرکان در مجلس نیز افتتاح چنین کارخانه‌هایى را راهى در راستاى پیشرفت شهرستان دانست و گفت: سرمایه گذارى در این گونه مراکز مى‌تواند به گسترش شرایط کار در شهرستان کمک کند.

گفتنی‌ست در حال حاضر این محصول با همکارى کشور کره و تحت لیسانس این کشور تولید مى‌شود که باعث ایجاد ٣۵ نفر اشتغال براى جوانان این استان شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/D3WKf

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک