مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

راه اندازی اولین پایگاه خبری در حوزه بیمه‌های درمانی

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ در ۱۹:۴۰

موهبتی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حوزه بیمه‌های درمانی یک پایگاه خبری تخصصی وجود نداشت و این خلا احساس می‌شد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، طاهر موهبتی در مراسم رونمایی از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت گفت: در حوزه بیمه‌های درمانی یک پایگاه خبری تخصصی وجود نداشت و این خلا احساس می‌شد. این موضوع البته به ارتباطات محدود نمی‌شود و حتی در ادبیات حقوقی نیز در این زمینه بسیار ضعیف هستیم.

وی افزود: فقط ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش خدمات سازمان بیمه سلامت هستند و ۲۰۰ میلیون بار مراجعه در بخش سرپایی در سال اتفاق می‌افتد و این عدد بسیار قابل توجه است.

موهبتی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی و سازمان‌های دیگر جمعیت کل کشور را تحت پوشش قرار می‌دهند و بیش از ۸۰ میلیون دفترچه در اختیار مردم است. مخاطب بسیار زیادی در حوزه بیمه‌های درمانی وجود دارد و شاید کمتر اداره‌ای وجود داشته باشد که این میزان مراجعه در سال داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: البته نباید فکر کنیم که با راه اندازی یک سایت یا پایگاه همه مشکلات حل می‌شود. بلکه باید اخبار به موقع و صحیح منتشر شود که نیاز مخاطب را برطرف کند. در نتیجه خبرهای تخصصی در حوزه بیمه‌های درمانی مورد نظر است و تولید محتوا بسیار اهمیت دارد. صحت و سرعت اطلاعات نیز مهم است.

وی بیان کرد: برند بودن نیز در این حوزه بسیار مورد توجه است و اگر نتوان تبدیل به یک سایت منحصر به فرد در حوزه بیمه‌های درمانی شد، کسی به این سایت مراجعه نخواهد کرد. این موضوع با به کارگیری نیروهای حرفه‌ای و متخصص شکل می‌گیرد و همکاری رسانه‌ها نیز موثر خواهد بود.

موهبتی گفت: این پایگاه خبری می‌تواند در ارتقای سواد سلامت نیز موثر باشد و از طرفی باید توجه کرد که مردم در بسیاری از موارد با حقوق خود آشنایی ندارند و این سایت می‌تواند نقش و رسالت اطلاع رسانی در حوزه بیمه‌های درمانی را به صورت تخصصی انجام دهد.

گفتنی‌ست این پایگاه خبری با عنوان آی هینا از امروز آغاز به کار کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/4lngK

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک