رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛

رایزنی وزارت بهداشت برای تامین بالگرد آمبولانس هوایی

۱۳۹۵/۰۵/۲۹ در ۱۲:۴۶

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از موافقت وزیر بهداشت با راه‌اندازی آمبولانس هوایی در استان سیستان و بلوچستان و انتظار برای تامین بالگرد مناسب خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، محمود رضا میری گفت: با راه‌اندازی آمبولانس هوایی در زاهدان شاهد تغییرات ارزشمندی در کاهش مرگ و میر مصدومین و مادران باردار بودیم و وزیر بهداشت نیز با توجه به فواصل زیاد بین شهرهای استان سیستان و بلوچستان با راه‌اندازی آمبولانس هوایی در سایر نقاط استان موافقت کرده‌اند.

وی با اشاره به شعاع پروازی ۱۵۰ کیلومتری آمبولانس هوایی مستقر در زاهدان افزود: آمبولانس هوایی دارای قابلیت‌های فنی خاصی است و در حال حاضر با همکاری هوانیروز جمهوری اسلامی ایران  یک دستگاه هلی کوپتر به عنوان آمبولانس هوایی با امکان عملیات در محدوده شهرستان زاهدان تجهیز شده است.

میری گفت:با وجود موافقت وزیر بهداشت، در حال حاضر به دلایل فنی و از جمله عدم امکان استقرار هلی کوپتر مناسب در سایر نقاط استان امکان تحقق این برنامه مهم وزارت بهداشت فراهم نیست.

 وی در پایان گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت در حال رایزنی است تا با همکاری وزارت دفاع بالگرد مناسب به عنوان آمبولانس هوایی را برای استفاده در سطح کشور تامین کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/4Uu7t

برچسب‌ها,

ایران پزشک