وزیر بهداشت تاکید کرد؛

رفع عقب‌ماندگی‌های جنوب کرمان

۱۳۹۵/۰۵/۲۹ در ۱۲:۲۹

وزیر بهداشت بر رفع عقب‌ماندگی‌های ایجاد شده طی سال‌های گذشته در منطقه جنوب کرمان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، سید حسن هاشمی روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح‌های بهداشت و درمان جنوب استان کرمان با اشاره به خشکسالی‌های جنوب کرمان و تاثیر آن بر بیماری‌ها و وضعیت زندگی مردم گفت: باید سعی کنیم عقب‌ماندگی‌های ایجاد شده در چند سال گذشته در این منطقه را برطرف کنیم.

وی بیان کرد: شهرستان جیرفت به عنوان پیشانی جنوب کرمان ۵۰ درصد تخت مورد نیاز خود را کم دارد.

هاشمی با اشاره به در دست ساخت بودن بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی جیرفت گفت: این بیمارستان هرچه زودتر باید به بهره‌برداری برسد تا بتواند پاسخگوی حجم مراجعان اصلی منطقه باشد، بار مراجعات را از بیمارستان‌های این منطقه کاهش و کیفیت خدمات را نیز ارتقا دهد.

وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد: بیمارستان شهرستان عنبرآباد نیز باید هرچه زودتر بهره‌برداری برسد.

وی گفت: پیگیری‌های لازم برای رفع مشکلات تامین اعتبار ملی بیمارستان عنبرآباد در دست انجام است تا این بیمارستان در سریع‌ترین زمان ممکن راه‌اندازی شود.

هاشمی افزود: مجلس باید کمک کند تا بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را به طرح‌های این منطقه اختصاص دهیم.

وی درباره مشکل مرکز درمانی بخش ساردوئیه جیرفت نیز گفت: با توجه به حجم بالای مراجعه‌کنندگان به این مرکز لازم است خدمات‌دهی آن به صورت شبانه‌روزی انجام شود.

وزیر بهداشت در ادامه سفر به جنوب استان از بیمارستان در دست ساخت عنبرآباد با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی بازدید کرد.

وی که عصر چهارشنبه وارد استان کرمان شد، شامگاه گذشته پس از سفر یک روزه به شهرستان‌های بردسیر، سیرجان، ارزوئیه، بافت و رابر وارد جیرفت در جنوب استان کرمان شد و ابتدا از مرکز بهداشتی و درمانی بخش ساردوئیه در این شهرستان بازدید کرد. 

استان پهناور کرمان با بیش از سه میلیون نفر جمعیت چهار دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای کرمان، بم، جیرفت و رفسنجان دارد. جنوب کرمان با هفت شهرستان دانشگاه علوم پزشکی مستقل به مرکزیت جیرفت دارد.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/STdKD

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک