مسئول کمیته علمی انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران:

رقابتی بین شرکت‌ها برای واردات تجهیزات آزمایشگاهی وجود ندارد

۱۳۹۵/۱۰/۱۸ در ۰۸:۵۲

مسئول کمیته علمی انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران با اشاره به فعالیت یکی دو شرکت در زمینه واردات تجهیزات و مواد آزمایشگاه‌های پاتولوژی گفت: این وضعیت باعث شده که رقابت بین شرکت‌ها برای واردات تجهیزات وجود نداشته باشد و همه آزمایشگاه‌ها مجبور شوند از همین یکی دو شرکت واردکننده خرید کنند.

به گزارش ایران پزشک، مژگان عسگری با اشاره به نیازهای آزمایشگاه‌های پاتولوژی کشور از نظر تجهیزات و مواد، گفت: آزمایشگاه‌های پاتولوژی نیازهایی دارند که متاسفانه هنوز برطرف نشده است.

وی با اشاره به فعالیت یکی دو شرکت در زمینه واردات تجهیزات و مواد آزمایشگاه‌های پاتولوژی اظهار کرد: این وضعیت باعث شده که رقابت بین شرکت‌ها برای واردات تجهیزات وجود نداشته باشد و همه آزمایشگاه‌ها مجبور شوند از همین یکی دو شرکت واردکننده خرید کنند.

عسگری با اشاره به برجام افزود: با وجود توافق برجام، انتظار داریم که شرکت‌های خارجی وارد شوند تا بتوانیم در زمینه تجهیزات و مواد آزمایشگاه‌های پاتولوژی نیازهای خودمان را برطرف کنیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که در مسیر آزمایشگاه‌های پاتولوژی وجود دارد، گفت: موضوع تجهیزات و مواد، بیمه‌ها و تعرفه‌ها باعث شده که دست این دسته از آزمایشگاه‌ها برای پیشرفت بسته باشد.

مسئول کمیته علمی انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران در ارتباط با این‌که نمونه‌هایی برای تشخیص به خارج از کشور ارسال می‌شود، گفت: تنها برای بعضی از آزمایشگاه‌های ژنتیک و بیماری‌های خیلی پیشرفته نمونه‌ها به خارج از کشور ارسال می‌شود، ولی با وجود همه مشکلاتی که آزمایشگاه‌های پاتولوژی کشور دارند این قبیل آزمایشگاه‌ها در یکی دو آزمایشگاه خیلی پیشرفته کشور انجام می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/mNdGK

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک